Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Wyprzedaż

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Test owulacyjny Amil

21,49 zł brutto

Samodzielny test owulacyjny pozwalający na określenie płodnych dni w cyklu kobiety.

Stan
Nowy produkt
Czekamy za dostawą
Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Amil - test owulacyjny

Test owulacyjny Amil to prosty sposób na określenie dni płodnych w cyklu kobiety, tym samym zwiększając prawdopodobieństwo planowanego zajścia w ciążę. Opakowanie testu zawiera 5 płytek testowych do wykonania pomiarów w pieciu kolejnych dniach. Sumiennie przeprowadzenie pomiaru każdego dnia pozwala na wykrycie wzrostu LH i stwierdzenie zbliżającej się owulacji.

  • Do samodzielnego wykonania
  • 99% wiarygodność w badaniach laboratoryjnych i 96% w badaniach klinicznych
  • 5 płytek w opakowaniu

Wskazania:

Wzrost poziomu LH w moczu pozwala wykryć przewidywaną owulację w ciągu kolejnych 24-48h bez konieczności wizyty u lekarza. W przypadku planowanej ciąży określenie tego momentu znacząco zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu.

Zastosowanie:

Po ustaleniu długości cyklu (liczy się moment od pierwszego dnia krwawienia do dnia poprzedzającego kolejne krwawienie) należy określić dzień rozpoczęcia badania zgodnie z tabelą w zamieszczonej ulotce. Zalecane jest wykonywanie kolejnych testów o tej samej godzinie w przedziale 10 - 20 przez kolejnych pięć dni lub do stwierdzenia wzrostu LH.

Przeprowadzenie badania:

Zaleca się by na 2 godziny przed planowanym pomiarem ograniczyć liczbę przyjmowanych płynów. Do testu nie powinno używać się pierwszego porannego moczu. Próbkę należy zebrać w czystym, suchym pojemniku, a do samego badania wykorzystać mocz z jego górnej części. Do celów badania mocz zachowuje wymagane właściwości maksymalnie do 8 godzin w temperaturze pokojowej lub 24 godzi nw lodówce (mocz do samego badania musi mieć temperaturę pokojową, w przypadku trzymania pojemnika w lodówce, po wyjęciu, a przed pomiarem, należy odczekać stosowny czas ok. 30 minut).

Płytkę testową należy wyciągnąć z opakowania bezpośrednio przed badaniem, a następnie, przy pomocy pipety, umieścić 3-4 krople w okienku próbki. Od tego momentu należy rozpocząć odmierzanie czasu. Wynik można odczytać po upływie 5 minut (dłuższy pomiar może zafałszować wynik, po upływie 30 minut wiarygodność wyniku spada do 0).

Interpretacja wyników:

Wynik negatywny. Jeżeli pojawi się tylko jedna barwna linia w obszarze kontrolnym (C) lub linia w obszarze testowym (T) jest jaśniejsza od linii kontrolnej (C), oznacza to brak wzrostu LH. Należy kontynuować wykonywanie testów.

Wynik pozytywny. Jeżeli pojawią się dwie linie przy czym linia testowa (T) jest taka sama lub ciemniejsza od linii kontrolnej (C), oznacza to, że owulacja powinna nastąpić w ciągu 24-48 godzin.

Błędny wynik. Jeżeli w okienku wyniku nie pojawi się żadna barwna linia lub pojawi się tylko jedna linia w obszarze testowym (T), przy braku linii w obszarze kontrolnym (C) - wynik jest nieprawidłowy. Należy ponownie wykonać test.

Uwagi:

Na wynik testu może wpłynąć jedne, lub kilka czynników:

  • badana osoba jest lub była ostatnio w ciąży
  • okres menopauzalny
  • stosowanie leków zawierających hormony
  • badana osoba stosuje tabletki antykoncepcyjne (w tym wypadku, przed badaniem, zalecane jest odbycie 2 normalnej długości cykli)

Zawartość:

5 płytek testowych, pipeta i instrukcja.

Pliki do pobrania

Ulotka - test owulacyjny Amil

Ulotka informacyjna i najczęściej zadawane pytania dotyczące testu Amil

Pliki do pobrania (435.91k)

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.