Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Wyprzedaż

Wszystkie produkty w promocji

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Test menopauzalny Amil

18.31.01.014
14,98 zł brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Test menopauzalny przeznaczony do samodzielnego wykonania w domu.

Stan
Nowy produkt
Czekamy za dostawą
Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Amil - test menopauzalny

Test do samodzielnego wykonania poprzez wykrycie zwiększonego poziomu hormonu folikulotropowego (FSH) w moczu i tym samym zdiagnozowanie okresu menopauzalnego. Stężenie FSH zmienia się wraz z cyklem miesięcznym, dlatego konieczne jest przeprowadzenie obu testów w odstępie tygodnia. Dopiero dwukrotne potwierdzenie podwyższonego poziomu hormonu w połączeniu z innymi charakterystycznymi symptomami pozwala jednoznacznie stwierdzić wejście w okres menopauzalny.

 • Czułość testu wynosi 25ml U/ml
 • Test do samodzielnego wykonania
 • 2 płytki w opakowaniu niezbędne do kompletnego wykonania badania
 • wiarygodność testu menopauzalnego AMIL wynosi 98,7%.

Wskazania:

Test powinien być wykonany tuż przed, lub w momencie wejścia w wiek menopauzalny (40 – 55 rok życia) przy wystąpieniu charakterystycznych dla tego okresu symptomów jak zmiany długości cyklu, przedłużające się obfite krwawienia, a także uderzenia gorąca.

Zastosowanie:

Zastosowaniem testu jest stwierdzenie wejścia w okres menopauzalny w możliwie najwcześniejszej fazie.

Okres ten można podzielić na etapy według charakterystycznych objawów.

Okres przedmenopauzalny występujący od 2 do 10 lat przed właściwą menopauzą. Następuje w nim zmiana stężenia hormonów w organizmie, w tym zmniejszenie wydzielania estrogenu i wzrost poziomu FSH. Inne charakterystyczne objawy to zmiany długości cyklu, przedłużające się obfite krwawienie czy suchość pochwy. Pojawiać się mogą także takie symptomy jak bezsenność, uderzenia gorąca, zmiany nastrojów i zmniejszenie libido.

Menopauza właściwa, podczas której ustaje krwawienie miesięczne, a organizm kobiety przestaje produkować estrogen. Poziom FSH jest stale podwyższony. Wzrasta ryzyko osteoporozy, chorób serca i podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi. Jajniki tracą swoją aktywność.

Okres pomenopauzalny występujący po 12 miesiącach od ostatniego krwawienia i utrzymujący się do końca życia kobiety.

Przeprowadzenie badania:

Do samego badania najlepiej wykorzystać poranny mocz, pamiętając, by ograniczyć ilość płynów przyjmowanych po północy bezpośrednio przed przeprowadzeniem pomiaru. Wykonując test później istnieje ryzyko zafałszowania wyniku ze względu na niższą zawartość FHS w moczu (przyjmowane płyny mogą znacząco rozcieńczyć stężenie FSH)

Próbkę moczu należy zebrać do czystego, suchego pojemniczka, a płytkę testową wyciągnąć z opakowania tuż przed planowanym pomiarem. Przy pomocy pipety nanieść 3-4 krople moczu do okienka próbki na płycie (płytka testowa powinna być umieszczona na płaskiej, czystej powierzchni  z okienkiem skierowanym u góry). Od tego momentu należy rozpocząć odmierzanie czasu. Wynik powinien być odczytany po upływie 10 minut (dłuższy pomiar może zafałszować wyniki, po upływie 20 minut wiarygodność wyniku spada do 0). Kolejny test powinien być przeprowadzony po tygodniu.

Interpretacja:

 • Wynik pozytywny (podwyższony poziom FSH). Pojawiają się dwie czerwone linie o tej samej intensywności. Jedna linia w obszarze kontrolnym (C), druga w obszarze testowym (T) lub pojawią się dwie wyraźne czerwone linie. Linia w obszarze testowym (T) jest ciemniejsza niż linia w obszarze kontrolnym (C). Wynik pozytywny oznacza, że stężenie FSH w moczu przekracza wartość 25 mlU/ml.
 • Wynik negatywny (normalny poziom FSH). Pojawi się jedna czerwona linia w obszarze kontrolnym (C), przy braku drugiej linii w obszarze testowym (T) lub pojawią się dwie czerwone linie. Linia w obszarze testowym (T) jest jaśniejsza od linii w obszarze kontrolnym (C). Wynik negatywny oznacza , że stężenie FSH w moczu jest niższe niż 25 mlU/ml.
 • Błędny wynik. Nie pojawia się żadna linia w obszarze kontrolnym (C). Wynik jest nieprawidłowy nawet jeśli pojawi się na obszarze testowym (T). Należy ponownie wykonać test.

Oba wyniki pozytywne:

Poziom FSH jest stale podwyższony. Jesteś w okresie menopauzalnym. Skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Jeden wynik pozytywny a drugi negatywny:

Poziom FSH waha się, co oznacza, że to początek okresu przedmenopauzalnego. Zalecane jest ponowne przeprowadzenie testu w kolejnych miesiącach i konsultacja z lekarzem.

Oba wyniki negatywne:

Poziom FSH jest w normie, jednak wystąpienie symptomów charakterystycznych dla okresu menopauzalnego może sygnalizować że wkrótce wejdziesz w okres przedmenopauzalny.

Uwagi:

 • Przed wykonaniem testu zapoznaj się z załączoną ulotką
 • Test wykrywa obecność hormonu FSH, nie jest testem ciążowym ani owulacyjnym
 • Nie stosować po upływie terminu ważności
 • Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze 2-30° C z dala od promieni słonecznych i poza zasięgiem dzieci
 • Do użytku zewnętrznego
 • Jednorazowego użytku

Zawartość pudełka:

2 płytki testowe i ulotka.

Pliki do pobrania

Ulotka - test menopauzalny Amil

Instrukcja użytkowania i najczęściej zadawane pytanie.

Pliki do pobrania (233.31k)
To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.