Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Wyprzedaż

Wszystkie produkty w promocji

Bestsellery

Wszystkie bestsellery
Obniżona cena! Wkładka wewnątrzmaciczna ze złotem MelbeaGold

Wkładka wewnątrzmaciczna ze złotem MelbeaGold (spirala antykoncepcyjna)

Oszczędzasz: 69,01 zł 29,99 zł brutto
99,00 zł

Spirala antykoncepcyjna z miedzią i złotem. Antykoncepcja długoterminowa. Wkładka produkcji węgierskiej.

Stan
Nowy produkt

Rabaty ilościowe

od 3 szt. 8% 84,33 zł netto / 91,08 zł brutto
Czekamy za dostawą
Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Spirala Antykoncepcyjna zwana także jako wkładka wewnątrzmaciczna / wkładka domaciczna / wkładka antykoncepcyjna

Termin ważności do 30 września 2022

MelbeaGold 
– W opinii ekspertów, nowoczesna antykoncepcja wewnątrzmaciczna, uchodzi za jedną z najlepszych metod ze względu na niezwykle wysoką skuteczność. Sięgnij po produkt stworzony w wyniku zastosowania innowacyjnej koncepcji wytwarzania stopu miedzi i jonów złota.

Czym jest spirala antykoncepcyjna?

Wkładka wewnątrzmaciczna (spirala wewnątrzmaciczna), to nowoczesna i skuteczna metoda zapobiegania ciąży. Doprowadza ona do wytworzenia się krwinek białych, które niszczą napotkane plemniki. Dodatkowo mechanizm działania wkładki uniemożliwia zagnieżdżenie się jajeczka. Spirala antykoncepcyjna została doceniona przez wiele kobiet, które korzystają z długotrwałej antykoncepcji.

Wyróżniki:

 • wkładka bez hormonów!
 • 99% skutecznej antykoncepcji!
 • produkcja Węgierska!
 • długi okres antykoncepcji - 5 LAT
 • najwyższa jakość produktu w dobrej cenie!
 • zawiera 6% złota
 • dzięki zawartości złota i miedzi endometrium staje się jeszcze bardzie nieprzyjazne plemnikom
 • alternatywa dla wkładek hormonalnych

O wkładce antykoncepcyjnej MelbeaGold

Wkładki domaciczne MelbeaGold (powszechnie znane jako spi­rale; skrót stosowany w terminologii medycznej-I UD) zapewniający podwójną ochronę przed niepożądaną ciążą poprzez obecność ciała obcego w jamie macicy oraz działanie Jonów miedzi, oferujących Jednocześnie ochronę elektrochemiczną. Dlatego są one jednym z najskuteczniejszych urządzeń tego typu, Współczynnik zachodzenia w ciążę jest zasadniczo taki sam,jak w przypadku najlepszych hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Każda spirala MelbeaGold składa się z ramki polietylenowej przypo­minającej kształtem przekrój Kwiatu lilii. Trzon urządzenia jest spiralnie owinięty różnego rodzaju metalowymi drucikami. W przypadku wkładki domacicznej MelbeaGold, metalowy drucik jest wykonany ze stopu złota i miedzi.X 

Zastosowanie spirali antykoncepcyjnej

Antykoncepcja wewnątrzmaciczna

Rodzaje, data ważności oraz okres spiral antykoncepcyjnych

Wkładka antykoncepcyjna: MelbeaGold – okres antykoncepcji - 5 lat

Data ważności wkładki domacicznej to 3 lat od daty produkcji

Wymiary oraz skład wkładki wewnątrzmacicznej

MelbeaGold Standard – szerokość 32 mm, wysokość 33 mm, 
MelbeaGold Mini - szerokość 24 mm, wysokość 26 mm, 

Wkładka wewnątrzmaciczna MelbeaGold w wersji STANDARD jak i MINI zawiera największe ilości: 6% złota!

Zawartość opakowania (co kupujesz)

 • Sterylnie zapakowana wkładka
 • Sonda do mierzenia głębokości macicy
 • Instrukcję dla lekarza
 • Instrukcję dla pacjentki - bardzo ważne zapoznać się z ulotką dla pacjentki!

Każde opakowanie zawiera pojedynczy, sterylny zestaw przeznaczony do jednorazowego użytku, którego końcowy termin założenia jest określony na opakowaniu. Każde opakowanie zawiera również histerometr, którego dokładność pomiaru wynosi +/- 2 mm. (jednorazową, elastyczną, sterylną sondą do mierzenia głębokości macicy.)

Cena spirali antykoncepcyjnej

Produkt, który obecnie oglądasz: Spirala Antykoncepcyjna MelbeaGold kosztuje 149,98 brutto (podatek wliczony). Kupując ten produkt, otrzymujesz gwarancje: darmowej dostawy, możliwość zwrotu do 30 dni, dyskretną przesyłkę, oraz jeśli zamówisz produkt do godziny 17:00 to otrzymasz na kolejny dzień roboczy! Dodatkowo świadczymy darmową pomoc konsultanta (zadzwoń 62 590 42 22 lub napisz na sklep@meringer.pl)

Produkcja oraz jakość wkładek wewnątrzmacicznych

Węgry - najwyższa jakość produktu spiral antykoncepcyjnych!

W jaki sposób przebiega założenie wkładki oraz usuwanie MelbeaGold?

Przed założeniem wkładki domacicznej MelbeaGold należy zapoznać się z jej mechanizmem dziolonio, ryzykiem zwiqzanym z jej stosowaniem oraz możliwymi działaniami niepożądanymi. Należy poddać się badan lu ginekologicznemu, w tym badaniu USG jamy brzusznej i badaniu wymazu z szyjki macicy. Koniecz­ne jest wykluczenie c!qży, zakażeń w obrębie jamy brzusznej oraz chorób przenoszonych drogą plciowq. Należy dokładnie zapoznać się z Instrukcją dotyczqcq zakładania wkładki oraz wypełnić kartę pacjenta wspólnie z lekarzem prowadzącym. Wizyty kontrolne powinny odbyć się po upływie 1, 6 i 12 tygodni od założenia wkładki, a następnie raz w roku, chyba że stan zdrowia pacjentki będzie wymagał częstszych wizyt. Lekarz poinformuje pacjentkę w jaki sposób należy sprawdzać poło­żenie nitek w pochwie. Aby mieć pewność właściwego ułożenia wkładki, kontrolę należy przeprowadzać regularnie. Zaleca się założenie wkładki podczas lub tuż po miesiączce. W przypadku możliwości wykluczenia ciąży, urządzenie można założyć w dowolnym dniu cyklu. Wkładkę wprowadza się do jamy macicy za pomocą cienkiej rurki aplikatora. Niewielka średnica rurki eliminuje konieczność rozszerzenia szyjki macicy. Wkładkę można założyć bezpośrednio po aborcji wykonanej w pierwszym trymestrze ciąży. W przypadku porodu, urządzenie można założyć w ciągu pierwszych 15 minut po porodzie lub dopiero 6 tygodni później z uwagi na podwyższone ryzyko perforacji i odrzucenia. N ie istnieją żadne przeciwwskazania do stosowania wkładki domacicznej w okresie laktacji. Aby usunąć wkładkę MelbeaGold, należy delikatnie pociągnąć za nitkę. Jeżeli nitki nie są widoczne, a wkładka nadal pozostaje wewnątrz jamy macicy, usunięcie wkładki należy odłożyć do następnej miesiączki. Nitki pojawiają się zazwyczaj po miesiączce. Jeżeli nitki nadoi pozostają niewidoczne, wkładkę należy usunąć za pomocą cienkiego kulociągu. Jeżeli pacjentko zdecyduje się na dalsze korzysta nie z wkładki wewnątrzmacicznej, można założyć nowe urządzenie. Zokfodanie i usuwanie wkładki może spowodować ból I krwawienie o łagodnym nasileniu. Procedura może powo­dować omdlenie u pacjentek z chorobami układu krążenia lub napad padaczkowy u pacjentek chorych na padaczkę. 

Przeciwskazania bądź działania uboczne zakładając wkładkę antykoncepcyjną

Stosowanie wkładki domacicznej MelbeaGold jest przeciw­wskazane w następujących przypadkach: 

 • Ciąża lub podejrzenie ciąży,
 • Ciąża pozamaciczna w wywiadzie ,
 • Chorobo nowotworowa narządów płciowych ,
 • Acyklicznie krwawienie z jamy macicy lub krwawienie z pochwy o nieznanym pochodzeniu,
 • Choroba zapalna narządów płciowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy(w szczególności bakteryjna infekcja pochwy, nawracająca opryszczka lub infekcja wirusem zapalenia wątroby typu B) ,
 • Zniekształcenie macicy(wrodzone lub nabyte) ,
 • Nadwrażliwość na miedź,
 • Poranienie septyczne w ciągu ostatnich trzech miesięcy, 
 • Zapalna choroba narządów płciowych ,

Stosowanie wkładki domacicznej MelbeaGold należy starannie rozważyć w następujących przypadkach; 

 • Wady zastawek serca
 • Zaburzenia krążenia
 • Niedokrwistość 
 • Przyjmowanie leków przeciwzapalnych
 • Choroba Wilsona
 • Częsta zmiana partnerów seksualnych
 • Nierództwo 

Co mówią badania na temat zalet stosowania wkładek wewnątrzmacicznych (IUD) bez hormonów?

Zagraniczna strona MSD MAUNAL, instytucji, która cieszy się renomą w świecie medycyny przedstawia wiele interesujących faktów odnoszących się do skuteczności IUD. Spirala antykoncepcyjna bez hormonów, charakteryzuje się dużą skutecznością, nie wymagając jednocześnie przeprowadzania cytologii przed jej użyciem. W oparciu o dane statystyczne, możemy zaobserwować, iż zapobieganie ciąży z wykorzystaniem wkładki, to skuteczność 99% w oparciu o wskaźnik Pearla. Oznacza to, że w ciągu roku zaledwie jedna na 100 badanych kobiet zaszła w ciążę.

 Nie bez znaczenia pozostaje kwestia bezpieczeństwa, można stwierdzić, że w tym przypadku mamy do czynienia z antykoncepcją bez ryzyka. Pacjentka nie jest narażona na przyjmowanie hormonów, które mogą przyczynić się do przyrostu masy ciała, bóle głowy, spadku libido, grzybicy pochwy czy wzrostu ciśnienia tętniczego krwi. Dodatkowo wkładki mogą być stosowane przez wiele lat, zarówno przez kobiety karmiące piersią jak i chorujące na cukrzyce.

Źródło (klik)

W jaki sposób działają domaciczne środki antykoncepcyjne?

Działanie antykoncepcyjne wkładki domacicznej polega przede wszystkim na obecności ciała obcego we wnętrzu macicy. Działanie to zostaje dodatkowo wzmocnione przez obecność miedzi. Po utlenieniu, atomy miedzi są rozprowadzane miejscowo do śluzu macicy oraz jej endometrium. Niemniej jednak, podobnie jak wszystkie inne metody antykoncepcji, domaciczne środki antykoncepcyjne nie zapewniają pełnego zabezpieczenia, a w razie opóźnienia krwawienia

Dokonaj zamówienia, wybierając bezpieczną skuteczną i metodę antykoncepcji! Wybierz spirale antykoncepcyjną! Zachęcamy także o przeczytanie artykułu na naszym blogu: https://femizone.pl/blog/13/wkladki-domaciczne

Słowa kluczowe: spirala antykoncepcyjna, wkładka antykoncepcyjna, wkładka wewnątrzmaciczna, wkładka domaciczna, wkładka maciczna, spirala domaciczna, spirala wewnątrzmaciczna, sposoby antykoncepcji, antykoncepcja bez hormonów, silvecta spirala, antykoncepcja sklep internetowy, zapobieganie ciąży, spirala miedź, spirala złoto, spirala srebro, metody antykoncepcji, antykoncepcja bez ryzyka, antykoncepcja

 

Pliki do pobrania

Ulotka o produkcie MelbeaGold

Mechanizm działania. Przeciwwskazania. Możliwe powikłania i ich zapobieganie. Możliwe powikłania i ich zapobieganie.

Pliki do pobrania (148.24k)

Specyfikacja produktu

Kraj produkcji
Węgry
Okres antykoncepcji
5 lat
Zawartość srebra
Brak
Zawartość złota
6%

Opinie

2019-07-16

Ocena

melbea gold

To jest moja pierwsza w życiu wkładka, z zamiarem założenia nosiłam się ok pół roku.
Zdecydowałam się ze względu na rosnące problemy endokrynologiczne i trzeba było odstawić hormony.
Mam bardzo krótką szyjkę macicy i tyłozgięcie. Po konsulacji z ginekologiem zakupiłam Melbea Gold wersję Mini (sama wybrałam wkładkę, bo chciałam z metalem szlachetnym typu złoto lub platyna).
Moja ginekolog zachwycona wkładką, jej rozmiarami i aplikacją.
Aplikacja była bezbolesna(po przeczytaniu opinii bałam się bólu), po powrocie do domu nic nie bolało, nie było też żadnej infekcji. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu, jedynie miesiączka byla intensywniejsza.
Polecam niezdecydowanym :)