Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Wyprzedaż

Wszystkie produkty w promocji

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Wkładka wewnątrzmaciczna Silvecta (spirala antykoncepcyjna)

119,98 zł brutto

Wkładka zbliżona w kształcie do Nova T, dostępna w dwóch rozmiarach. Elastyczne ramiona wkładki pozwalają na precyzyjne dopasowanie do zróżnicowanego kształtu anatomicznego macicy...

Brand
Stan
Nowy produkt
Rodzaj
 • Standard
 • Short

Rabaty ilościowe

od 3 szt. 12% 97,76 zł netto / 105,58 zł brutto
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Spirala Antykoncepcyjna zwana także jako wkładka wewnątrzmaciczna / wkładka domaciczna / wkładka antykoncepcyjna

SILVECTA™ – Wkładka zbliżona w kształcie do Nova T, dostępna w dwóch rozmiarach. Elastyczne ramiona wkładki pozwalają na precyzyjne dopasowanie do zróżnicowanego kształtu anatomicznego macicy. Wyprofilowana konstrukcja ramion oraz dostępność w 2 rozmiarach obniża ryzyko przemieszczenia się wkładki. Srebro zawarte w rdzeniu wkładki zwiększa jej trwałość i skuteczność działania, a subtelne, i miękkie nici ułatwiają prawidłową kontrolę położenia IUD.

Czym jest spirala antykoncepcyjna?

Wkładka wewnątrzmaciczna (spirala wewnątrzmaciczna), to nowoczesna i skuteczna metoda zapobiegania ciąży. Doprowadza ona do wytworzenia się krwinek białych, które niszczą napotkane plemniki. Dodatkowo mechanizm działania wkładki uniemożliwia zagnieżdżenie się jajeczka. Spirala antykoncepcyjna została doceniona przez wiele kobiet, które korzystają z długotrwałej antykoncepcji.

Wyróżniki:

 • wkładka bez hormonów!
 • 99% skutecznej antykoncepcji!
 • produkcja francuska!
 • długi okres antykoncepcji - 5 LAT
 • najwyższa jakość produktu w dobrej cenie!
 • wkładka Premium
 • dla kobiet nie mogących skorzystać z terapii hormonalnych

O wkładce antykoncepcyjnej SILVECTA

 • Za pomocą wkładki wewnątrzmacicznej 7 MED Industrie przynosi korzyści lekarzom i pacjentkom dzięki swojej technologii środków medycznych oraz sterylnego jednorazowego sprzętu medycznego i chirurgicznego. 
 • SILVECTA® to wkładka wewnątrzmaciczna wykonana z miedzi z oznaczeniem CE zgodnym z Europejską Dyrektywą 93/42/EEC. 
 • Wewnątrzmaciczny środek antykoncepcyjny jest gotowy do użycia, w sterylnym opakowaniu, złożony z dwóch elastycznych ramion z polietylenu, wystających z pionowej osi, nie przepuszczający promieniowania dzięki siarczanowi baru i otoczony skrętką z drutu miedzianego o powierzchni 380 mm' i wyposażony w pojedynczą nitkę nylonową u podstawy wkładki.
 • Produkcja SILVECTA ® spełnia najostrzejsze normy pod względem sterylności i jakości. 
 • SILVECTA® jest wskazana dla większości kobiet, które chcą stosować antykoncepcję wewnątrzmaciczną. 
 • Po badaniu lekarskim i zgodnie z wielkością Twojej macicy, lekarz wybierze model, STANDARD lub SHORT. Zgodnie z Twoją anatomią.

Zastosowanie spirali antykoncepcyjnej

Antykoncepcja wewnątrzmaciczna

Rodzaje, data ważności oraz okres spiral antykoncepcyjnych

Wkładka antykoncepcyjna: Silvecta – okres antykoncepcji - 5 lat

Data ważności wkładki domacicznej to 3 lat od daty produkcji

Wymiary oraz skład wkładki wewnątrzmacicznej

Silvecta Standard – szerokość 32 mm, wysokość 32 mm, 
Silvecta Short – szerokość 28 mm, wysokość 28 mm, 

Skład SILVECTA®: miedż, srebro, polietylen, siarczek baru.poliamid 6. 

Wkładka wewnątrzmaciczna SILVECTA w wersji STANDARD jak i SHORT zawiera największe ilości: 380 mm2 miedzi oraz 0,2 mm srebra

Zawartość opakowania (co kupujesz)

 • Sterylnie zapakowana wkładka
 • Sonda do mierzenia głębokości macicy
 • Instrukcję dla lekarza
 • Instrukcję dla pacjentki - bardzo ważne zapoznać się z ulotką dla pacjentki!

Każde opakowanie zawiera pojedynczy, sterylny zestaw przeznaczony do jednorazowego użytku, którego końcowy termin założenia jest określony na opakowaniu. Każde opakowanie zawiera również histerometr, którego dokładność pomiaru wynosi +/- 2 mm. (jednorazową, elastyczną, sterylną sondą do mierzenia głębokości macicy.)

Cena spirali antykoncepcyjnej

Produkt, który obecnie oglądasz: Spirala Antykoncepcyjna SILVECTA kosztuje 129zł brutto (podatek wliczony, cena sugerowana = detaliczna). Kupując ten produkt, otrzymujesz gwarancje: darmowej dostawy, możliwość zwrotu do 30 dni, dyskretną przesyłkę, oraz jeśli zamówisz produkt do godziny 17:00 to otrzymasz na kolejny dzień roboczy! Dodatkowo świadczymy darmową pomoc konsultanta (zadzwoń 62 590 42 22 lub napisz na sklep@meringer.pl)

Produkcja oraz jakość wkładek wewnątrzmacicznych

BioParc Vichy Francja - najwyższa jakość produktu spiral antykoncepcyjnych!

W jaki sposób przebiega założenie wkładki GINETTA™?

Wkładkę SILVECTA® zakłada się w trakcie ostatnich dni okresu lub bezpośrednio po nim. Twój lekarz najpierw założy wziernik. Po dezynfekcji szyjki i pochwy oraz zmierzeniu głębokości macicy, lekarz użyje cienkiej rurki w celu umieszczenia wkładki SILVECTA®, poprzez szyjkę, w macicy.

Po założeniu, które zabierze zaledwie kilka sekund, rurka aplikatora zostanie wyciągnięta, a lekarz przytnie nitki do odpowiedniej długości.

Wyjęcie wziernika kończy zabieg.

Przeciwskazania bądź działania uboczne zakładając wkładkę antykoncepcyjną

Wkładki SILVECTA® nie wolno stosować w następujących sytuacjach:

 • anomalie jamy macicy, niewłaściwa budowa macicy, zapalenie jajowodu lub zaburzenia macicy, zapalenie śluzówki macicy, podejrzewany nowotwór, guzy, włókniaki, polipy, niedawno przebyte zapalenia miednicy, krwawienie z genitaliów o nieznanej etiologii
 • u pacjentek z chorobą Wilsona lub znaną alergią na miedź
 • ciąża

Stosowanie SILVECTA® nie jest zalecane w następujących sytuacjach:

 • bliznowacenie macicy drugorzędne dla innych przyczyn niż cesarskie cięcie
 • bolesne miesiączkowanie, krwotok miesiączkowy

Co mówią badania na temat zalet stosowania wkładek wewnątrzmacicznych (IUD) bez hormonów?

Zagraniczna strona MSD MAUNAL, instytucji, która cieszy się renomą w świecie medycyny przedstawia wiele interesujących faktów odnoszących się do skuteczności IUD. Spirala antykoncepcyjna bez hormonów, charakteryzuje się dużą skutecznością, nie wymagając jednocześnie przeprowadzania cytologii przed jej użyciem. W oparciu o dane statystyczne, możemy zaobserwować, iż zapobieganie ciąży z wykorzystaniem wkładki, to skuteczność 99% w oparciu o wskaźnik Pearla. Oznacza to, że w ciągu roku zaledwie jedna na 100 badanych kobiet zaszła w ciążę.

 Nie bez znaczenia pozostaje kwestia bezpieczeństwa, można stwierdzić, że w tym przypadku mamy do czynienia z antykoncepcją bez ryzyka. Pacjentka nie jest narażona na przyjmowanie hormonów, które mogą przyczynić się do przyrostu masy ciała, bóle głowy, spadku libido, grzybicy pochwy czy wzrostu ciśnienia tętniczego krwi. Dodatkowo wkładki mogą być stosowane przez wiele lat, zarówno przez kobiety karmiące piersią jak i chorujące na cukrzyce.

Źródło (klik)

W jaki sposób działają domaciczne środki antykoncepcyjne?

Działanie antykoncepcyjne wkładki domacicznej polega przede wszystkim na obecności ciała obcego we wnętrzu macicy. Działanie to zostaje dodatkowo wzmocnione przez obecność miedzi. Po utlenieniu, atomy miedzi są rozprowadzane miejscowo do śluzu macicy oraz jej endometrium. Niemniej jednak, podobnie jak wszystkie inne metody antykoncepcji, domaciczne środki antykoncepcyjne nie zapewniają pełnego zabezpieczenia, a w razie opóźnienia krwawienia

Dokonaj zamówienia, wybierając bezpieczną skuteczną i metodę antykoncepcji! Wybierz spirale antykoncepcyjną! Zachęcamy także o przeczytanie artykułu na naszym blogu: https://femizone.pl/blog/13/wkladki-domaciczne

Słowa kluczowe: spirala antykoncepcyjna, wkładka antykoncepcyjna, wkładka wewnątrzmaciczna, wkładka domaciczna, wkładka maciczna, spirala domaciczna, spirala wewnątrzmaciczna, sposoby antykoncepcji, antykoncepcja bez hormonów, silvecta spirala, antykoncepcja sklep internetowy, zapobieganie ciąży, spirala miedź, spirala złoto, spirala srebro, metody antykoncepcji, antykoncepcja bez ryzyka, antykoncepcja

 

Pliki do pobrania

Ulotka o produkcie Silvecta

Czym jest antykoncepcja wewnątrzmaciczna? Czym jest SILVECTA? Jakie są przeciwwskazania? Kiedy muszę skonsultować się z moim lekarzem i wymienić wkładkę wewnątrzmaciczną?

Pliki do pobrania (1.56M)

Specyfikacja produktu

Zastosowanie
Antykoncepcja wewnątrzmaciczna
Kraj produkcji
Francja
Okres antykoncepcji
5 lat
Zawartość miedzi
380 mm2
Zawartość srebra
0,2 mm
Zawartość złota
Brak
Sztuk w opakowaniu
1
Sterylne
TAK
Wysokość
Standard: 32 mm Short: 28 mm
Szerokość
Standard: 32 mm Short: 28 mm

Opinie

2018-06-18

Ocena

Silvecta

Mam ponad 5 lat , powinnam wyjąc ale chyba nadal działa :) bo nie zachodzę w ciąże. Jestem zadowolona , krwawienia mam regularne i trwają 3 dni . Nie sa obfite jakis bardzo raczej oceniam je na normalne . Wygodna metoda antykoncepcyjna . Nie chce juz żadnej innej jak tylko wkładkę .