Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Półmaski

Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

On sale

Preparat do...

Alkoholowy preparat do higienicznej...
55,98 zł -25,03 zł

25,19 zł

All sale products

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Półmaska filtrująca FFP3 Oxyline X310SV

18.12.01.48
21,13 zł brutto

Półmaska filtrująca FFP3 Oxyline X310SV jest wielokrotnego użytku. Posiada zaworek filtrujący, który umożliwia swobodne oddychanie.

Stan
Nowy produkt
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Półmaska filtrująca FFP3 Oxyline X310SV jest wielokrotnego użytku. Posiada zaworek filtrujący, który umożliwia swobodne oddychanie.

Wyróżniki:

  • Półmaska ochronna
  • Model: X-310V FFP3 R D
  • Klasa ochrony: P3
  • NDS: 30 x NDS
  • Norma: EN 149:2001 + A1:2009
  • Certyfikat: Wydany przez CIOP PIB zgodny z (UE/170/2019/1437)
  • Cena dotyczy 1 sztuki

Instrukcja użytkowania półmaski:

Półmaski należy przechowywać w temperaturze od -20°C do +40°C i wilgotności poniżej 70%. Przed użyciem półmaski, należy sprawdzić jej stan techniczny: czy jej elementy nie są uszkodzone. Półmaski uszkodzone oraz takie, których data ważności została przekroczone nie mogą być użyte. Półmaski nie należy składać i zaginać. W celu zapewnienia jak najlepszej szczelności części twarzowej, sposób zakładania i dopasowywania półmasek powinien przebiegać wg następującego schematu:

1. Przed założeniem półmaski, wstępnie ukształtować zacisk nosowy poprzez jego zaciśnięcie, co poprawia późniejsze dopasowanie półmaski do twarzy.

2. Umieścić część twarzową tak, aby przykrywała usta i nos.

3. Taśmy nagłowia założyć tak, aby dolna taśma obejmowała kark poniżej ucha, a górna przechodziła z tyłu głowy nad uchem.

4. Dopasować wstępnie uformowany zacisk nosowy tak, aby zapewnić szczelność.

5. Sprawdzić prawidłowość założenia; przyłożyć dłonie i przytrzymać czaszę; mocno wydmuchnąć powietrze; w przypadku nieszczelności wyregulować pozycję czaszy, zacisk nosowy lub taśmy nagłowia.

6.Data ważności: 60 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na wyrobie.

W trakcie użytkowania półmaski następuje wzrost oporów oddychania powodowany osadzaniem się pyłu. Jeżeli użytkownik uzna, że opór znacznie wzrósł, półmaskę należy wymienić na nową. Półmaska może być stosowana dłużej niż jedną 8-godzinną zmianę roboczą przez tego samego pracownika, pod warunkiem, że nie jest zużyta lub uszkodzona, oraz pod warunkiem wykonania dezynfekcji. Dezynfekcji dokonuje się bezpośrednio po skończeniu użytkowania po zmianie roboczej, poprzez natryśnięcie płynem dezynfekującym przeznaczonym do półmasek filtrujących (1-2 natryśnięcia) lub przetarcie strony wewnętrznej półmaski chusteczką nasączoną czystym alkoholem etylowym. Zdezynfekowaną półmaskę przechowywać zgodnie z zasadami przechowywania. Półmaska może być użyta ponownie przez tego samego użytkownika.

O masce

Półmaska filtrująca X310SV FFP3 R D przeznaczona jest do ochrony układu oddechowego przed aerozolami cząstek stałych, aerozolami na bazie wody (pył, dym) oraz aerozolami z ciekłą fazą rozproszoną (mgły), dla których NDS jest ≤0,05 mg/m3 o ile stężenie fazy rozproszonej nie przekracza 30 x NDS.

Sposób działania:

Półmaska filtrująca zbudowana jest w głównej mierze z części twarzowej wykonanej z materiału filtrującego i akcesoriów pomocniczych (w zależności od modelu półmaski), takich jak: taśmy nagłowne, zawór wydechowy czy uchwyty mocujące taśmy. Powietrze wdychane z otoczenia przechodzi przez materiał filtracyjny, gdzie jest oczyszczane. Powietrze wydychane usuwane jest na zewnątrz przez materiał części twarzowej (dla półmasek bez zaworu wydechowego) lub przez zawór wydechowy umieszczony w czaszy oraz część twarzową półmaski (dla półmasek z zaworem wydechowym). Czasza półmaski podczas użytkowania powinna ściśle przylegać do twarzy.

Charakterystyka:

Półmaska filtrująca X310SV FFP3 R D składa się z:

• wielowarstwowego materiału filtracyjnego: polipropylen;

• zacisku nosowego dla formatowania półmaski w obrębie nosa;

• zaworu wydechowego z tworzywa sztucznego;

• taśm nagłowia wykonanych z nitek gumowych w oplocie;

• mocowania taśm nagłowia wykonanego z tworzywa sztucznego;

• wewnętrznej wkładki, poprawiającej szczelność i komfort użytkowania.

Półmaska jest tak skonstruowana, aby można było w niej z łatwością oddychać w trakcie całej zmiany roboczej. Dzięki anatomicznemu kształtowi oraz zaciskowi nosowemu i znajdującej się pod spodem piance, półmaska jest łatwa do dopasowanie dla większości kształtów twarzy, tak aby zapewnić konieczną szczelność.

Przykładowe zastosowanie:

Duże stężenie pyłów respirabilnych, stosować przy spawaniu ilutowaniu, chroni przed pyłami zawierającymi: beryl, antymon, arsen, kadm, kobalt, nikiel, rad, strychninę, cząstki radioaktywne

Wymagania:

Półmaski firmy OXYLINE są zgodne z:

• europejską normą zharmonizowaną PN-EN 149+A1:2009 (EN 149:2001+A1:2009) „Sprzęt ochrony układu oddechowego – Półmaski filtrujące do ochrony przed cząstkami. Wymagania, badanie, znakowanie”;

• odpowiednimi wymaganiami unijnego prawodawstwa harmonizacyjnego: Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.