Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

CALMONA – pessar pierścieniowy cienki

139,00 zł brutto
Pessar pierścieniowy Calmona wykonany z wysokiej jakości materiału polecany jest dla wszystkich kobiet zmagających się z problemem nietrzymania moczu oraz obniżeniem narządów rodnych.
Stan
Nowy produkt
Rozmiar
 • 50 mm
 • 55 mm
 • 60 mm
 • 65 mm
 • 70 mm
 • 75 mm
 • 80 mm
 • 85 mm
 • 90 mm
 • 95 mm
 • 100 mm
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Calmona – Pessar silikonowy pierścieniowy

 • Silikonowy pessar w formie pierścienia.
 • Stosowany przy leczeniu przepukliny pęcherza i przepukliny odbytnicy 1-2 stopnia, a także przy nietrzymaniu moczu oraz obniżeniu narządów rodnych.
 • Elastyczny, wykonany z biologicznie obojętnego silikonu zbadanego przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.
 • Dzięki swej elastyczności jest bardzo prosty w zakładaniu oraz wyciąganiu.
 • Grubość ściany wynosi 10 mm. Dostępny w aż 11 rozmiarach, o zewnętrznej średnicy wynoszącej od 50 mm do 100 mm.

Wskazania

Pessar pierścieniowy Calmona wykonany jest ze specjalnego elastycznego silikonu, który jest obojętny biologicznie dla organizmu pacjentki. Elastyczność pessara zapewnia łatwość w wyjmowaniu oraz zakładaniu przez samą pacjentkę. Cecha ta pozwala także uniknąć dodatkowego stresu u pacjentki podczas stosowania pessaroterapii. Pessar pierścieniowy może być stosowany przy nietrzymaniu moczu, czy przy obniżeniu pochwy, ale także przy przepuklinie pęcherza oraz odbytnicy 1-2 stopnia.

Wskazania:

 • Zachowawcza (nieoperacyjna) korekcja wypadania narządów płciowych

Przeciwwskazania:

 • Reakcje alergiczne na materiał, z którego wykonany jest pessar

Przeciwwskazania względne:

 • Choroby zapalne żeńskich narządów miednicy, krwawienie z dróg rodnych

Sposób działania

Pessar wprowadza się do pochwy, dzięki czemu narządy miednicy otrzymują dodatkowe podparcie. Przywraca to topograficzno-anatomiczne współzależności między narządami miednicy i zmniejszone objawy wypadania.

Wybór rozmiaru pessara

Wybór pessara należy dokonać indywidualnie, zgodnie z cechami anatomicznymi pacjentki. Producent wskazuje, że wstępne dopasowanie powinno być przeprowadzone w pozycji do litotomii z wypełnionym pęcherzem moczowym. Do leczenia należy wybrać pessar o najmniejszej średnicy, który eliminuje/zmniejsza objawy wypadania. Pessar nie powinien wypadać podczas naprężenia, oraz nie powinien powodować trudności w oddawaniu moczu i odczucia bólu w waginie.

Dbanie o pessar

Pessar przed ponownym użyciem powinien być umyty pod bieżącą wodą z detergentem (mydło w płynie). Podczas mycia można zastosować miękką szczotkę. Na pessar koniecznie należy nałożyć także roztwór antyseptyczny do skóry i błony śluzowej przez 1 minutę, a następnie należy go ponownie wypłukać pod bieżącą wodą.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu (zwane również inkontynencją lub NTM) – jest objawem niekontrolowanego wydalania moczu, dotykającym nawet co drugą kobietę po okresie menopauzy na świecie. Już na wstępie warto zaznaczyć, że samo w sobie nie stanowi schorzenia, ale jego występowanie może wskazywać na szereg chorób i w żadnym wypadku nie powinno być ignorowane. Jego przyczyny mogą mieć różnorakie podłoże, tak fizjologiczne jak i psychiczne, ale jego najczęściej występującą formą jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawia się ono przeważnie podczas wysiłku fizycznego, ale występuje również podczas kichania, śmiechu czy kaszlu, dotkliwie utrudniając codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi. Nie bez wpływu na jego częstotliwość pozostają otyłość, oraz porody. Obniżenie narządu rodnego (wypadanie macicy i wypadanie pochwy) zaburza naturalne usytuowanie pęcherza moczowego i cewki, co bezpośrednio przekłada się na powstanie problemu.

Dolegliwość ta, w zależności od przyczyn, doczekała się wielu skutecznych metod leczenia, takich jak pessaroterapia, czy rozwiązania operacyjne lub farmakologiczne. W większości przypadków dolegliwość ustępuje po wyeliminowaniu bezpośredniej przyczyny. W codziennym radzeniu sobie z problemem, nieocenioną pomocą jest bielizna chłonna w formie wkładek urologicznych i pieluchomajtek pozwalających aktywnie funkcjonować, mimo niedogodności.

Nietrzymanie moczu jest problemem częstszym niż się powszechnie wydaje, głównie dlatego, że nadal pozostaje tematem wstydliwym, o którym rzadko się rozmawia. Tymczasem nawet 30% kobiet do 39 roku życia mogła mieć z nim epizodyczną styczność. Mówiąc o inkontynencji najczęściej myślimy o osobach starszych lub obłożnie chorych. W rezultacie większość osób dotkniętych NTM bagatelizuje problem, unikając go nawet w gabinecie lekarskim.

Inni wybrali też do tego produktu:

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.