Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Dr. Arabin - pessar talerzowy perforowany silikonowy

160,00 zł brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Pessar talerzowy - zalecany na nietrzymanie moczu oraz niwelowaniu objawów zaburzeń przepony moczowo-płciowej i stanu obniżenia pochwy.

Stan
Nowy produkt
Rozmiar
 • 55 mm
 • 60 mm
 • 65 mm
 • 70 mm
 • 75 mm
 • 80 mm
 • 85 mm
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Pessar talerzowy perforowany

 • zalecany przy wypadaniu pochwy
 • na nietrzymanie moczu
 • do codziennego wyjmowania i zakładania
 • perforacja zapewnia wymianę powietrza i odpływ śluzu

Wskazania

Pessary talerzowe i pessary talerzowe perforowane zbudowane są z miękkiego silikonu, są elastyczne i mogą być z łatwością zginane, zakładane, wyjmowane bez uczucia bólu. Najczęściej pessar talerzowy stosowany jest do leczenia niezbyt nasilonych postaci rozluźnienia przepony moczowo-płciowej.

Stosowanie

Doboru pessara dokonuje lekarz podczas pierwszego badania. Prawidłowe założenie powinno być przetestowane podczas kaszlu, parcia i poruszania się. Po teście należy ponownie sprawdzić położenie pessara. Posmarowanie kremem estriolowym ułatwia założenie. Posmarowanie pessara kremem estrogenowym ułatwia zakładanie.

Działania uboczne

Leczenie za pomocą pessara talerzowego ma na celu, jeśli to możliwe to w połączeniu z innymi metodami, zmniejszenie dolegliwości pacjentek związanych z wypadaniem pochwy. Jeśli kobieta codziennie wyjmuje i zakłada pessar oraz stosuje krem estriolowy, powikłania takie, jak infekcje czy odleżyny nie powinny wystąpić.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu (zwane również inkontynencją lub NTM) – jest objawem niekontrolowanego wydalania moczu, dotykającym nawet co drugą kobietę po okresie menopauzy na świecie. Już na wstępie warto zaznaczyć, że samo w sobie nie stanowi schorzenia, ale jego występowanie może wskazywać na szereg chorób i w żadnym wypadku nie powinno być ignorowane. Jego przyczyny mogą mieć różnorakie podłoże, tak fizjologiczne jak i psychiczne, ale jego najczęściej występującą formą jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawia się ono przeważnie podczas wysiłku fizycznego, ale występuje również podczas kichania, śmiechu czy kaszlu, dotkliwie utrudniając codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi. Nie bez wpływu na jego częstotliwość pozostają otyłość, oraz porody. Obniżenie narządu rodnego (wypadanie macicy i wypadanie pochwy) zaburza naturalne usytuowanie pęcherza moczowego i cewki, co bezpośrednio przekłada się na powstanie problemu.

Dolegliwość ta, w zależności od przyczyn, doczekała się wielu skutecznych metod leczenia, takich jak pessaroterapia, czy rozwiązania operacyjne lub farmakologiczne. W większości przypadków dolegliwość ustępuje po wyeliminowaniu bezpośredniej przyczyny. W codziennym radzeniu sobie z problemem, nieocenioną pomocą jest bielizna chłonna w formie wkładek urologicznych i pieluchomajtek pozwalających aktywnie funkcjonować, mimo niedogodności.

Nietrzymanie moczu jest problemem częstszym niż się powszechnie wydaje, głównie dlatego, że nadal pozostaje tematem wstydliwym, o którym rzadko się rozmawia. Tymczasem nawet 30% kobiet do 39 roku życia mogła mieć z nim epizodyczną styczność. Mówiąc o inkontynencji najczęściej myślimy o osobach starszych lub obłożnie chorych. W rezultacie większość osób dotkniętych NTM bagatelizuje problem, unikając go nawet w gabinecie lekarskim.

Polecane produkty do pessara to:

 • KLY - Butelka 250 ml - Żel nawilżający - Lubrykant
 • Mydło do mycia pessarów - Abena Liquid Soap 500 ml

Zawartość opakowania

 • Pessar talerzowy perforowany
 • Instrukcję użytkowania pessara

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.

Pliki do pobrania

Instrukcja - pessar talerzowy

Wskazania, rozmiary i stosowanie pessara talerzowego perforowanego.

Pliki do pobrania (1010.02k)

Specyfikacja produktu

Zastosowanie
Wypadanie macicy
Materiał wykonania
Silikon medyczny
Kraj produkcji
Niemcy

Inni wybrali też do tego produktu:

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.