Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Wyprzedaż

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Dr. Arabin - pessar talerzowy perforowany silikonowy

160,00 zł brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Pessar talerzowy stosowany u pacjentek z wypadaniem przedniej ściany pochwy. Do leczenia niezbyt nasilonych postaci rozluźnienia przepony moczowo-płciowej i wypadania

Stan
Nowy produkt
Rozmiar
  • 55 mm
  • 60 mm
  • 65 mm
  • 70 mm
  • 75 mm
  • 80 mm
  • 85 mm
Produkt dostępny w magazynie (30 items)

Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Pessar talerzowy lub pessar talerzowy perforowany

Wskazania.

Pessary talerzowe i pessary talerzowe perforowane zbudowane są z miękkiego silikonu, są elastyczne i mogą być z łatwością zginane, zakładane, wyjmowane bez uczucia bólu. Najczęściej pessar talerzowy stosowany jest do leczenia niezbyt nasilonych postaci rozluźnienia przepony moczowo-płciowej i wypadania.

U pacjentek z wypadaniem przedniej ściany pochwy pessar podtrzymuje zarówno centralne, jak i boczne uszkodzenie. Kontakt z dnem miednicy (rycina) poprawia także przyleganie. Zachowanie struktur dna miednicy potrzebne jest, aby móc zastosować ten rodzaj pessara.

Rozmiary.

Różne rozmiary pessara talerzowego mogą być wskazane: najmniejsza średnica wynosi 55 mm, największa - 95 mm. Najmniejszy pessar, który skutecznie trzyma, powinien być zastosowany. Pessar może być użyty także przed operacją z dwóch powodów: aby sprawdzić, jaki będzie efekt operacji podwieszającej oraz by poprawić krążenie tkankowe i odbudowę nabłonka poprzez dodatkowy efekt estrogenowy.

Stosowanie.

Doboru pessara dokonuje lekarz podczas pierwszego badania. Prawidłowe założenie powinno być przetestowane podczas kaszlu, parcia i poruszania się. Po teście należy ponownie sprawdzić położenie pessara. Posmarowanie kremem estriolowym ułatwia założenie.

Pessar moźe być zmieniany przez samą pacjentkę, na przykład wyjmowany wieczorem i zakładany rano. Założenie sznurka może ułatwić wyjmowanie. Posmarowanie pessara kremem estrogenowym (krótkie połączenie z receptorem) ułatwia zakładanie. Do uzyskanie dobrego efektu poślizgowego konieczne jest zastosowanie dużej ilości kremu (duża powierzchnia). Dlatego zalecamy kremy z niską dawką estriolu: O, 1 mg estriolu w 1 g kremu. W niektórych przypadkach stosuje się preparat zawierający 0,5 mg estriolu w 1 gramie kremu. Estriol może poprawiać krążenie tkankowe i stan śluzówki.

Pessar moźe być wyjęty lub włożony na stojąco, gdy pacjentka ma postawioną stopę na stołku lub brzegu lóźka. Jeżeli jest to zbyt trudne, wystarczające moźe być rozchylenie nóg, a w razie potrzeby wskazane jest oparcie się o ścianę lub położenie się. Pacjentka powinna być nauczona, jak zakładać pessar (najpierw należy ścisnąć pessar i wtedy włożyć go do górnej części pochwy), i jak go wyjmować (przy pomocy palca wskazującego znależć brzeg pessara i poluzować go). W zasadzie te miękkie pessary mogą być noszony kilka tygodni.

Działania uboczne/powikłania. Leczenie za pomocą pessara talerzowego ma na celu, jeśli to możliwe to w połączeniu z innymi

metodami, zmniejszenie dolegliwości pacjentek związanych z wypadaniem pochwy. Jeśli kobieta codziennie wyjmuje i zakłada pessar

oraz stosuje krem estriolowy, powikłania takie, jak infekcje czy odleżyny nie powinny wystąpić. Jeżeli wypadanie jest skorygowane w niewystarczającym stopniu lub gdy różne rozmiary pessara nie pozostają w optymalnym położeniu, zwykle wskazana jest zmiana pessara talerzowego na kostkowy i kontynuacja terapii estrogenowej. Przed zastosowaniem kremów estriolowych powinno się przeanalizować przeciwwskazania do ich stosowania (na przykład ciąża, okres karmienia, guzy estrogenozależne).

Jeżeli pacjentka sama nie jest w stanie zmieniać pessara, może być zalecana pomoc pielęgniarki lub członka rodziny.

Produkt nie może być stosowany przez inne pacjentki. Pessar przechowuje się w temperaturze pokojowej. Czyści się go w cieplej, bieżącej

wodzie, bez stosowania jakichkolwiek środków dezynfekcyjnych.

Lb, Materiał jest zgodny z preparatami do aldehydowej dezynfekcji chemicznej (np.: Gigasept FF) i nadaje się do sterylizacji parowej w


Podmiot prowadzący reklamę: MERINGER SP. Z O.O.
Producent: Dr.Arabin GmbH & Co.KG

Pliki do pobrania

Instrukcja - pessar talerzowy

Wskazania, rozmiary i stosowanie pessara talerzowego perforowanego.

Pliki do pobrania (1010.02k)
To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Inni wybrali też do tego produktu: