Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Pessary Ginekologiczne

Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

On sale

All sale products

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Pessar położniczy Calmona

125,00 zł brutto
Pessar położniczy Calmona to specjalistyczny produkt przeznaczony do profilaktyki przedwczesnych porodów.
Stan
Nowy produkt
Wysokość
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Pessar położniczy Calmona

Pessar położniczy Calmona to specjalistyczny produkt przeznaczony do profilaktyki przedwczesnych porodów. Jest skuteczną metodą stosowaną przy leczeniu ciężarnych kobiet w celu podtrzymania szyjki macicy.

Obniżanie się szyjki macicy objawia się najczęściej bólem podczas bezruchu i w trakcie poruszania się. Pacjenta odczuwa doskwierające parcie w dół. Stosowanie pessarów położniczych Calmona sprawdza się znakomicie w przypadku kobiet w ciąży oraz w przypadku narażenia na intensywny wysiłek fizyczny.

Pessar położniczy Calmona to również metoda stosowana u kobiet, u których występuje podwyższone ciśnienie wewnątrzmaciczne. Zdarza się to na przykład przy ciążach mnogich.

Lekarze zalecają korzystanie z pessara kobietom, u których stwierdzono ultrasonograficzne cechy niewydolności szyjki macicy.

Korzystanie z pessarów położniczych Calmona niesie wiele korzyści. Pessary Calmona są bardzo dobrze tolerowane przez pacjentki. Używanie pessarów Calmona jest proste. Sam produkt jest niedrogi i nie generuje kosztów w porównaniu do innych metod terapeutycznych. Pessar położniczy Calmona nie koliduje z lekami, w tym z indometacyną – podawanym dopochwowo progesteronem lub antybiotykami.

Pessar położniczy Calmona został wyprodukowany z wyjątkowo delikatnego silikonu. Tworzywo to jest miękkie i cechuje się szczególną elastycznością. Dzięki temu pessar łatwo się zgina, można bezproblemowo nadać mu pożądany kształt. Wszystkie te cechy sprawiają, że zakładanie pessara jest łatwe i bezbolesne. Nie sprawia żadnych problemów.

Pessar położniczy Calmona został wyposażony w otwory, które zapewniają właściwy odpływ wydzielin. Dzięki temu zachowana jest higieny i minimalizowane jest ryzyko infekcji. Założenie pessara można poprzedzić wykonaniem rozmazu mikrobiologicznego. Badanie to nazywane jest badaniem czystości pochwy. Leczenie za pomocą pessara położniczego Calmona powinno rozpocząć się przed całkowitym zgładzeniem szyjki macicy.

Zalecenie terapeutyczne do stosowania pessarów położniczych jest skracanie szyjki macicy oraz rozwieranie ujścia wewnętrznego szyjki. Optymalnym momentem jest przedział czasu między 15 a 20 tygodniem ciąży, gdy nastąpiło rozpoznanie w trakcie badania ultrasonograficznego przezpochwowego. Mechanizm działania pessara położniczego Calmona powoduje podtrzymywanie szyjki macicy i przesuwanie jej w kierunku kości krzyżowej. Jednocześnie nie zostaje zamknięta szyjki macicy.

Cechy produktu:

  • wykonany z miękkiego, delikatnego silikonu,
  • zapobiega przedwczesnym porodom,
  • utrzymuje szyjkę macicy we właściwym położeniu,
  • pessar wyposażony w otwory,
  • higieniczny,
  • dostępne trzy rozmiary.

Sposób zastosowania:

Pessar położniczy Calmona jest zakładany przez lekarza położnika. Założenie pesara jest przeprowadzane gdy pacjentka jest pozycji leżącej. Ważne jest by krzywizna pessara była skierowana do góry. Większy obwód pessara powinien być podtrzymywany przez dno miednicy. Wskazane jest aby pessar został założony w szczycie pochwy. Wówczas szyjka macicy będzie umieszczona wewnątrz dalszej części pessara.

Położnik ma możliwość sprawdzenia stopnia uciśnięcia szyjki macicy przez dalszą części obwodu pessara. Gdy pessar został założony – pacjentka powinna wstać i zweryfikować czy pessar jest założony prawidłowo. Wykonanie kilku kroków sprawi, że kobieta będzie czuła, czy bolesne objawy ustąpiły.

Założenie pessara ułatwi zastosowanie żelu nawilżającego. Preparat nawilżający przyspiesza zakładanie pessara, poprawia komfort pacjentki. Zalecane są preparaty o działaniu przeciwbakteryjnym, nienaruszające naturalnej flory bakteryjnej w pochwie.

U pacjentek bezobjawowych pessar może być założony do końca ciąży lub do 37. tygodnia ciąży gdy celem jest przeciwdziałanie przedwczesnemu porodowi.
Pessar może być wyciągany w celu umycia produktu. Jednak jakiekolwiek działania manipulacyjne z pessarem powinny być ograniczone do niezbędnego minimum. Założony pessar nie jest przeszkodą ani przeciwwskazaniem do wykonywania badań ultrasonograficznych.

Dostępne są trzy rozmiary pessarów położniczych Calmona

RozmiarŚrednica zewnętrznaWysokość krzywiznyWewnętrzna górna średnica
165 mm17 mm32 mm
265 mm21 mm32 mm
365 mm25 mm32 mm

Inni wybrali też do tego produktu:

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.