Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Pessar pierścieniowy szeroki

Nowy

172,00 zł z VAT

-5,12 zł

166,88 zł

Promocja!

PRODUKT Z DARMOWĄ DOSTAWĄ!

Dokonaj zamówienia do godziny 17:00, a otrzymasz je kolejnego dnia!
Darmowy zwrot, w ciągu 30 dni!

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!
Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Opis

Pessar pierścieniowy szeroki

  • polecany starszym pacjentkom z niedużym obniżeniem narządów
  • szerszy pierścień zmniejsza ryzyko powikłań
  • duża elastyczność pessara to przede wszystkim łatwość zakładania
  • doskonały przy poprawie komfortu codziennego życia

Wskazania

Pessar pierścieniowy szeroki wykonany jest ze specjalnego, elastycznego silikonu. W odróżnieniu od zwykłego pessara pierścieniowego nie zawiera aluminiowego rdzenia i ma znacznie szerszy pierścień. Dlatego ogólna powierzchnia pierścienia jest większa i ryzyko martwicy ściany pochwy jest mniejsze. Pessar pierścieniowy szeroki stosuje się zwykle u starszych pacjentek z niezbyt dużymi obniżeniami ścian pochwy i miernego stopnia wypadaniem macicy oraz równoległe nietrzymanie moczu.

Stosowanie

Doboru pessara dokonuje lekarz podczas badania: pacjentka proszona jest o zakasłanie, parcie i poruszanie się. Następnie sprawdza się ponownie położenie pessara. Pessar może być z łatwością zmieniany przez samą pacjentkę na przykład wyjmowany wieczorem i zakładany rano. Posmarowanie pessara kremem estrogenowym ułatwia zakładanie oraz poprawia krążenie miejscowe.

Działania uboczne

Leczenie za pomocą pessara pierścieniowego szerokiego w połączeniu z dodatkowymi elementami terapeutycznymi, jak fizykoterapia i estrogenoterapia, pozwala na wyleczenie lub co najmniej zmniejszenie dolegliwości związanych z wypadaniem pochwy i/lub macicy. Codzienne wyjmowanie pessara oraz dodatkowe stosowanie kremu estrogenowego u kobiet po menopauzie ma na celu uniknięcie powikłań.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu (zwane również inkontynencją lub NTM) – jest objawem niekontrolowanego wydalania moczu, dotykającym nawet co drugą kobietę po okresie menopauzy na świecie. Już na wstępie warto zaznaczyć, że samo w sobie nie stanowi schorzenia, ale jego występowanie może wskazywać na szereg chorób i w żadnym wypadku nie powinno być ignorowane. Jego przyczyny mogą mieć różnorakie podłoże, tak fizjologiczne jak i psychiczne, ale jego najczęściej występującą formą jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawia się ono przeważnie podczas wysiłku fizycznego, ale występuje również podczas kichania, śmiechu czy kaszlu, dotkliwie utrudniając codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi. Nie bez wpływu na jego częstotliwość pozostają otyłość, oraz porody. Obniżenie narządu rodnego (wypadanie macicy i wypadanie pochwy) zaburza naturalne usytuowanie pęcherza moczowego i cewki, co bezpośrednio przekłada się na powstanie problemu.

Dolegliwość ta, w zależności od przyczyn, doczekała się wielu skutecznych metod leczenia, takich jak pessaroterapia, czy rozwiązania operacyjne lub farmakologiczne. W większości przypadków dolegliwość ustępuje po wyeliminowaniu bezpośredniej przyczyny. W codziennym radzeniu sobie z problemem, nieocenioną pomocą jest bielizna chłonna w formie wkładek urologicznych i pieluchomajtek pozwalających aktywnie funkcjonować, mimo niedogodności.

Nietrzymanie moczu jest problemem częstszym niż się powszechnie wydaje, głównie dlatego, że nadal pozostaje tematem wstydliwym, o którym rzadko się rozmawia. Tymczasem nawet 30% kobiet do 39 roku życia mogła mieć z nim epizodyczną styczność. Mówiąc o inkontynencji najczęściej myślimy o osobach starszych lub obłożnie chorych. W rezultacie większość osób dotkniętych NTM bagatelizuje problem, unikając go nawet w gabinecie lekarskim.

Zawartość opakowania

  • Pessar pierścieniowy szeroki
  • Instrukcję użytkowania pessara

Cechy produktu

ZastosowanieWypadanie macicy
Materiał wykonaniaSilikon medyczny
Kraj produkcjiNiemcy

Do pobrania

Instr. pessar pierścieniowy SZ

Wskazania, rozmiary i stosowanie szerokiego pessara pierścieniowego.

Do pobrania (916.73k)

Video

Opinie

Napisz opinię

Pessar pierścieniowy szeroki

Pessar pierścieniowy szeroki

Pessar pierścieniowy szeroki - stosowany najczęściej u starszych pacjentek z niezbyt dużymi obniżeniami ścian pochwy i miernego stopnia wypadaniem macicy oraz równoległe nietrzymanie moczu.

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: