Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Wyprzedaż

Wszystkie produkty w promocji

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Dr. Arabin - pessar pierścieniowy szeroki silikonowy

164,00 zł brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Pessar pierścieniowy szeroki stosowany najczęściej u kobiet w dojrzałym wieku z niezbyt dużymi obniżeniami ścian pochwy i niewielkim wypadaniu macicy stopnia wypadaniem macicy.

Stan
Nowy produkt
Rozmiar
  • 50 mm
  • 55 mm
  • 60 mm
  • 65 mm
  • 70 mm
  • 75 mm
  • 80 mm
Produkt dostępny w magazynie (52 items)

Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Pessar pierścieniowy szeroki

Wskazania.

Pessar p1ersc1eniowy szeroki wykonany jest ze specjalnego, elastycznego silikonu. W odróżnieniu od zwykłego pessara pierścieniowego nie zawiera aluminiowego rdzenia i ma znacznie szerszy pierścien. Dlatego ogólna powierzchnia pierścienia jest większa i ryzyko martwicy ściany pochwy jest mniejsze. Pessar pierścieniowy szeroki stosuje się zwykle u starszych pacjentek z niezbyt dużymi obniżeniami ścian pochwy i miernego stopnia wypadaniem macicy z objawami lub bez objawów nietrzymania moczu. Warunkiem jest (choć w ograniczonym stopniu) wydolna przepona miednicy.

Rozmiary. Mogą być stosowane następujące rozmiary pessara pierścieniowego: o średnicy od 50 mm do 100 mm.

Stosowanie.

Doboru pessara dokonuje lekarz podczas badania: pacjentka proszona jest o zakasłanie, parcie i poruszanie się. Następnie sprawdza się ponownie położenie pessara.

Pessar może być z łatwością zmieniany przez samą pacjentkę na przykład wyjmowany wieczorem i zakładany rano. Posmarowanie pessara kremem estrogenowym ułatwia zakładanie oraz poprawia krążenie miejscowe oraz odnawianie nabłonka i tkanki łącznej.

Zaleca się stosowanie kremów zawierających estriol (krótkie połączenie z receptorem). Ponieważ w tym rodzaju pessara stosuje się stosunkowo małe ilości kremu (mała powierzchnia) zalecamy użycie kremu zawierającego 1 mg estriolu w 1 g kremu.

Pessar może być wyjęty lub włożony na stojąco, gdy pacjentka ma postawioną stopę na stoiku lub brzegu łóżka. Jeżeli jest to zbyt trudne, wystarczające może być rozchylenie nóg, a w razie potrzeby wskazane jest oparcie się o ścianę lub położenie się.

Pacjentka powinna być nauczona, jak zakładać pessar (najpierw należy ścisnąć pessar i wtedy włożyć go do dalszej części pochwy i następnie przesunąć do przodu) i jak go wyjmować (w/ożyć palec wskazujący do otworu w środku pessara i poluzować go).

Działania uboczne/powikłania.

Leczenie za pomocą pessara pierścieniowego szerokiego w połączeniu z dodatkowymi elementami terapeutycznymi, jak fizykoterapia i estrogenoterapia, pozwala na wyleczenie lub co najmniej zmniejszenie dolegliwości związanych z wypadaniem pochwy i/lub macicy. Codzienne wyjmowanie pessara oraz dodatkowe stosowanie kremu estrogenowego u kobiet pomenopauzie ma na celu uniknięcie następujących powikłań: infekcji, krwawień, a nawet odleżyn. Jeżeli jakieś dolegliwości związane z wypadaniem pozostaną lub jeśli pomimo zastosowania różnych rozmiarów pessara pierścieniowego nie można uzyskać odpowiedniej lokalizacji, należy rozważyć zmianę na pessar kostkowy i kontynuowanie estrogenoterapii.

Przed zastosowaniem kremów estriolowych powinno się przeanalizować przeciwwskazania do ich stosowania (na przykład ciąża, okres karmienia, guzy estrogenozależne).

Jeżeli pacjentka sama nie jest w stanie zmieniać pessara, może być zalecana pomoc pielęgniarki lub członka rodziny.

Produkt nie może być stosowany przez inne pacjentki. Pessar przechowuje się w temperaturze pokojowej. Czyści się go w ciepłej, bieżącej wodzie, bez stosowania jakichkolwiek środków dezynfekcyjnych.

Materia/ jest zgodny z preparatami do aldehydowej dezynfekcji chemicznej (np.: Gigasepl FF) i nadaje się do sterylizacji parowej w temperaturze 134 ° C / 3,8 bar lub sterylizacji w gorącym powietrzu do 250 ° C.


To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.

Pliki do pobrania

Instr. pessar pierścieniowy SZ

Wskazania, rozmiary i stosowanie szerokiego pessara pierścieniowego.

Pliki do pobrania (916.73k)

Inni wybrali też do tego produktu:

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.