Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Pessar pierścieniowy

Nowy

172,00 zł z VAT

-5,12 zł

166,88 zł

Promocja!

PRODUKT Z DARMOWĄ DOSTAWĄ!

Dokonaj zamówienia do godziny 17:00, a otrzymasz je kolejnego dnia!
Darmowy zwrot, w ciągu 30 dni!

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!
Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Opis

Pessar pierścieniowy

  • polecany przy niezbyt nasilonych objawach na nietrzymanie moczu oraz w niewielkim stopniu obniżeniu narządów
  • jest cienki, ale jednocześnie stabilny bo posiada w środku aluminiowy rdzeń
  • łatwy do wyjmowania i zakładania

Wskazania

Pessar pierścieniowy wykonany jest ze specjalnego, elastycznego silikonu z aluminiowym rdzeniem, dzięki czemu uzyskuje się odpowiedni kształt. Jest on elastyczny i może być z łatwością wyjmowany i zakładany przez samą pacjentkę. Pessar pierścieniowy jest stosunkowo cienki. Zwykle obniżenia pochwy miernego stopnia oraz niezbyt nasilone postacie nietrzymania moczu są leczone za pomocą pessara pierścieniowego. Pessar ten wskazany jest przede wszystkim u pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, które może współwystępować z obniżeniem ścian pochwy i wydolną przeponą miednicy.

Stosowanie

Doboru pessara dokonuje lekarz podczas badania: pacjentka proszona jest o zakasłanie, parcie i poruszanie się. Następnie sprawdza się ponownie położenie pessara.  Pessar może być z łatwością zmieniany przez samą pacjentkę, na przykład wyjmowany wieczorem i zakładany rano. Posmarowanie pessara kremem estrogenowym ułatwia zakładanie.

Działania uboczne

Leczenie za pomocą pessara pierścieniowego w połączeniu z dodatkowymi elementami terapeutycznymi (np. fizykoterapia), pozwala na wyleczenie lub co najmniej zmniejszenie dolegliwości związanych z wypadaniem pochwy i/lub macicy. Codzienne wyjmowanie pessara oraz dodatkowe stosowanie kremu estrogenowego u kobiet po menopauzie ma na celu uniknięcie powikłań.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu (zwane również inkontynencją lub NTM) – jest objawem niekontrolowanego wydalania moczu, dotykającym nawet co drugą kobietę po okresie menopauzy na świecie. Już na wstępie warto zaznaczyć, że samo w sobie nie stanowi schorzenia, ale jego występowanie może wskazywać na szereg chorób i w żadnym wypadku nie powinno być ignorowane. Jego przyczyny mogą mieć różnorakie podłoże, tak fizjologiczne jak i psychiczne, ale jego najczęściej występującą formą jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawia się ono przeważnie podczas wysiłku fizycznego, ale występuje również podczas kichania, śmiechu czy kaszlu, dotkliwie utrudniając codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi. Nie bez wpływu na jego częstotliwość pozostają otyłość, oraz porody. Obniżenie narządu rodnego (wypadanie macicy i wypadanie pochwy) zaburza naturalne usytuowanie pęcherza moczowego i cewki, co bezpośrednio przekłada się na powstanie problemu.

Dolegliwość ta, w zależności od przyczyn, doczekała się wielu skutecznych metod leczenia, takich jak pessaroterapia, czy rozwiązania operacyjne lub farmakologiczne. W większości przypadków dolegliwość ustępuje po wyeliminowaniu bezpośredniej przyczyny. W codziennym radzeniu sobie z problemem, nieocenioną pomocą jest bielizna chłonna w formie wkładek urologicznych i pieluchomajtek pozwalających aktywnie funkcjonować, mimo niedogodności.

Nietrzymanie moczu jest problemem częstszym niż się powszechnie wydaje, głównie dlatego, że nadal pozostaje tematem wstydliwym, o którym rzadko się rozmawia. Tymczasem nawet 30% kobiet do 39 roku życia mogła mieć z nim epizodyczną styczność. Mówiąc o inkontynencji najczęściej myślimy o osobach starszych lub obłożnie chorych. W rezultacie większość osób dotkniętych NTM bagatelizuje problem, unikając go nawet w gabinecie lekarskim.

Zawartość opakowania

  • Pessar pierścieniowy
  • Instrukcję użytkowania pessara

Cechy produktu

ZastosowanieWypadanie macicy
Materiał wykonaniaSilikon medyczny
Kraj produkcjiNiemcy

Do pobrania

Instr. pessar pierścieniowy

Wskazania, rozmiary i stosowanie pessara pierścieniowego.

Do pobrania (977.64k)

Video

Opinie

Napisz opinię

Pessar pierścieniowy

Pessar pierścieniowy

Pessar pierścieniowy - stosowany na nietrzymanie moczu oraz przy niezbyt nasilonych objawach wypadania macicy i pochwy.

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: