Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Wyprzedaż

Wszystkie produkty w promocji

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Dr. Arabin - pessar pierścieniowy silikonowy

164,00 zł brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Pessar pierścieniowy - stosowany na nietrzymanie moczu oraz przy niezbyt nasilonych objawach wypadania macicy i pochwy.

Stan
Nowy produkt
Rozmiar
  • 50 mm
  • 55 mm
  • 60 mm
  • 65 mm
  • 70 mm
  • 75 mm
  • 85 mm
  • 90 mm
  • 95 mm
Produkt dostępny w magazynie (62 items)

Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Pessar pierścieniowy

Wskazania.

Pessar pierścieniowy wykonany jest ze specjalnego, elastycznego silikonu z aluminiowym rdzeniem, dzięki czemu uzyskuje się odpowiedni kształt. Jest on elastyczny i może być z łatwością wyjmowany i zakładany przez samą pacjentkę. Pessar pierścieniowy jest stosunkowo cienki. Zwykle obniżenia pochwy miernego stopnia oraz niezbyt nasilone postacie nietrzymania moczu są leczone za pomocą pessara pierścieniowego. Pessar ten wskazany jest przede wszystkim u pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, które może współwystępować z obniżeniem ścian pochwy i wydolną przeponą miednicy. Dodatkowo może zapobiegać pojawieniu się wysiłkowego nietrzymania moczu poprzez efekt podtrzymania okolicy podcewkowej.

Rozmiary.

Mogą być stosowane różne rozmiary pessarów pierścieniowych: o średnicy od 50 mm do 100 mm. Powinno się zalecić pessar o najmniejszej średnicy, która utrzymuje pochwę.Stosowanie. Doboru pessara dokonuje lekarz podczas badania: pacjentka proszona jest o zakasłanie, parcie i poruszanie się. Następnie sprawdza się ponownie położenie pessara. Pessar może być z łatwością zmieniany przez samą pacjentkę, na przykład wyjmowany wieczorem i zakładany rano. Posmarowanie pessara kremem estrogenowym ułatwia zakładanie oraz poprawia krążenie miejscowe oraz odnawianie nabłonka i tkanki łącznej.

Zaleca się stosowanie kremów zawierających estriol. Ponieważ w tym rodzaju pessara stosuje się stosunkowo małe ilości kremu (ma/a powierzchnia) zalecamy użycie kremu zawierającego 1 mg estriolu w 1 g kremu.

Pacjentka może wyjąć lub w/ożyć pessar na stojąco, gdy ma postawioną stopę na stoiku lub brzegu łóżka w pozycji porównywalnej do zakładania tamponu do pochwy. Jeżeli jest to zbyt trudne, wystarczające może być rozchylenie nóg, a w razie potrzeby wskazane jest oparcie się o ścianę lub położenie się. Pacjentka powinna być nauczona, jak zakładać pessar (najpierw należy ścisnąć pessar i wtedy włożyć go do dalszej części pochwy i następnie przesunąć do przodu) i jak go wyjmować (włożyć palec wskazujący do otworu w środku pessara i poluzować go). Założenie sznurka może ułatwić wyjmowanie.

Działania uboczne/powikłania.

Leczenie za pomocą pessara pierścieniowego w połączeniu z dodatkowymi elementami terapeutycznymi, jak fizykoterapia i estrogenoterapia, pozwala na wyleczenie lub co najmniej zmniejszenie dolegliwości związanych z wypadaniem pochwy i/lub macicy. Codzienne wyjmowanie pessara oraz dodatkowe stosowanie kremu estrogenowego u kobiet po menopauzie ma na celu uniknięcie następujących powikłań: infekcji, krwawień, a nawet odleżyn. Jeżeli jakieś dolegliwości związane z wypadaniem pozostaną lub jeśli pomimo zastosowania różnych rozmiarów pessara pierścieniowego nie można uzyskać odpowiedniej lokalizacji, należy rozważyć zmianę na pessar kostkowy i kontynuowanie estrogenoterapii. Przed zastosowaniem kremów estriolowych powinno się przeanalizować przeciwwskazania do ich stosowania (na przykład ciąża, okres karmienia, guzy estrogenozależne).

Jeżeli pacjentka sama nie jest w stanie zmieniać pessara, może być zalecana pomoc pielęgniarki lub członka rodziny.

Produkt nie może być stosowany przez inne pacjentki. Pessar przechowuje się w temperaturze pokojowej. Czyści się go w cieplej, bieżącej wodzie, bez stosowania jakichkolwiek środków dezynfekcyjnych.

Materiał jest zgodny z preparatami do aldehydowej dezynfekcji chemicznej (np.: Gigasept FF) i nadaje się do sterylizacji parowej w temperaturze 134 ° C / 3,8 bar lub sterylizacji w gorącym powietrzu do 250 ° C.


Podmiot prowadzący reklamę: MERINGER SP. Z O.O.
Producent: Dr.Arabin GmbH & Co.KG

Pliki do pobrania

Instr. pessar pierścieniowy

Wskazania, rozmiary i stosowanie pessara pierścieniowego.

Pliki do pobrania (977.64k)
To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Inni wybrali też do tego produktu: