Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Pessar krążkowy Portia

Nowy

63,99 zł

Dokonaj zamówienia do godziny 17:00, a otrzymasz je kolejnego dnia!
Darmowy zwrot, w ciągu 30 dni!

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!
Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Opis

Pessar krążkowy Portia

 • Tani odpowiednik pessarów silikonowych
 • Łatwe założenie dzięki giętkiemu winylowi
 • Bez obsługowy – zakłada go Lekarz, nie musisz go wyciągać
 • Nie przeszkadza podczas stosunku
 • Konieczna wymiana pessara po 6 miesiącach
 • Dodatkowo do nabycia film instruktażowy

Wskazania

Pessary krążkowe są często stosowane w przypadku wypadających organów miedniczych - wypadanie macicy i pochwy oraz nietrzymanie moczu. Pessar może zostać założony tymczasowo w oczekiwaniu na operacje, lub na stałe, jeżeli operacja jest niemożliwa lub niepożądana.

Stosowanie

Dopasowanie rozmiaru i założenie pessara przeprowadzane są przez lekarza specjalistę. Pessar umiejscawiany jest w pochwie, w takiej pozycji aby utrzymywał wypadające organy w miejscu. W czasie zakładania i wyjmowani pessara jest odczuwanie drobnego dyskomfortu.

Działania uboczne

Po dobraniu odpowiedniego rozmiaru oraz założeniu pessara, zaleca się jego wymianę co trzy miesiące. Jeśli wystąpi którykolwiek z objawów, takich jak krwawienie, nadmierne wydalanie moczu, ból, podrażnienia lub jakiekolwiek inne efekty uboczne, należy skontaktować się z osobą, która dokonywała założenia pessara.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu (zwane również inkontynencją lub NTM) – jest objawem niekontrolowanego wydalania moczu, dotykającym nawet co drugą kobietę po okresie menopauzy na świecie. Już na wstępie warto zaznaczyć, że samo w sobie nie stanowi schorzenia, ale jego występowanie może wskazywać na szereg chorób i w żadnym wypadku nie powinno być ignorowane. Jego przyczyny mogą mieć różnorakie podłoże, tak fizjologiczne jak i psychiczne, ale jego najczęściej występującą formą jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawia się ono przeważnie podczas wysiłku fizycznego, ale występuje również podczas kichania, śmiechu czy kaszlu, dotkliwie utrudniając codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi. Nie bez wpływu na jego częstotliwość pozostają otyłość, oraz porody. Obniżenie narządu rodnego (wypadanie macicy i wypadanie pochwy) zaburza naturalne usytuowanie pęcherza moczowego i cewki, co bezpośrednio przekłada się na powstanie problemu.

Dolegliwość ta, w zależności od przyczyn, doczekała się wielu skutecznych metod leczenia, takich jak pessaroterapia, czy rozwiązania operacyjne lub farmakologiczne. W większości przypadków dolegliwość ustępuje po wyeliminowaniu bezpośredniej przyczyny. W codziennym radzeniu sobie z problemem, nieocenioną pomocą jest bielizna chłonna w formie wkładek urologicznych i pieluchomajtek pozwalających aktywnie funkcjonować, mimo niedogodności.

Nietrzymanie moczu jest problemem częstszym niż się powszechnie wydaje, głównie dlatego, że nadal pozostaje tematem wstydliwym, o którym rzadko się rozmawia. Tymczasem nawet 30% kobiet do 39 roku życia mogła mieć z nim epizodyczną styczność. Mówiąc o inkontynencji najczęściej myślimy o osobach starszych lub obłożnie chorych. W rezultacie większość osób dotkniętych NTM bagatelizuje problem, unikając go nawet w gabinecie lekarskim.

Zawartość opakowania

 • Pessar pierścieniowy zapakowany w blister
 • Instrukcję użytkowania pessara dla lekarza
 • Instrukcję dla pacjentki

Cechy produktu

ZastosowanieWypadanie macicy
Materiał wykonaniaGiętki winyl
Kraj produkcjiWielka Brytania

Do pobrania

Ulotka o produkcie Pessar Portia

Czym jest pessar krążkowy Portia? Dlaczego zdecydować się na założenie pessara? Kto może założyć pessar, gdzie będzie on zakładany i czy będzie to bolesne? Jak długo stosowany jest pessar?

Do pobrania (465.48k)

Video

Opinie

Ocena 
2018-12-07 07:30:04
pessar

trudno stwierdzić czy pessar sprawdzi się, za krótki czas, ale dobrze mieć alternatywę ;
natomiast co do sklepu i przesyłki- bez zastrzeżeń, szybko, fachowo, dyskretnie

  Ocena 
  2018-02-28 11:32:22

  kiedyś myślałam, że tylko operacja mogłaby mi pomóc, ale na szczęście dowiedziałam się o pessarach, jest dużo lepiej, na pewno komfort mojego życia się poprawił. polecam!

   Napisz opinię!

   Napisz opinię

   Pessar krążkowy Portia

   Pessar krążkowy Portia

   Pessar krążkowy Portia - stosowany na wysiłkowe nietrzymanie moczu oraz wypadanie macicy i pochwy. Pessary stanowią alternatywę do rozwiązań operacyjnych.

   Akcesoria

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: