Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Pessar kostkowy perforowany z guzikiem Dr. Arabin

Nowy

171,70 zł z VAT

-12,00 zł

159,70 zł

Promocja!

PRODUKT Z DARMOWĄ DOSTAWĄ!

Dokonaj zamówienia do godziny 17:00, a otrzymasz je kolejnego dnia!
Darmowy zwrot, w ciągu 30 dni!

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!
Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Opis

Pessar kostkowy perforowany z guzikiem Dr. Arabin

Najbardziej popularny i sprawdzony. Dla kobiet sprawnych manualnie.

 • kształt sześciana ułatwia zakładanie i wyjmowanie
 • dzięki perforacji na ścianach pessar nie wypada (działa efekt podciśnienia)
 • łagodne krawędzie nie będą powodowały dyskomfortu podczas ruchu
 • solidnie mocowany sznurek - dzięki niemu łatwiej wyciągnąć pessar
 • dostępny aż w 6 rozmiarach - Lekarz bez problemu dopasuje pessar do Twojej anatomii

Wskazania

Różne stopnie obniżenia pochwy i macicy mogą być leczone za pomocą pessara kostkowego. Stosowany również na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Obniżenie może być tak zaawansowane, że dochodzi do jej wypadnięcia na zewnątrz. Obniżenie/wypadanie może dotyczyć pęcherza moczowego, macicy lub jelita. Za pomocą pessara kostkowego uzyskuje się repozycję obniżonych narządów. Efekt podciśnienia powoduje dobre przyleganie, co pozwala na zastosowanie pessara nawet w przypadku, gdy dno miednicy nie jest odpowiednio silne, aby przytrzymać pessary pierścieniowe.

Stosowanie

Najczęściej pessary kostkowe wyjmowane i zakładane są samodzielnie przez pacjentki, po wcześniejszym poinstruowaniu przez lekarza lub pielęgniarki. Powinny być wyjmowanie codziennie na noc i zakładane ponownie rano.

Działania uboczne

Czasem sznurek zostaje wyrwany z pessara, zaleca się wówczas wyjęcie pessara przez lekarza. U niektórych pacjentek po założeniu pessara, nietrzymanie moczy staje się widoczne. Wówczas należy skonsultować się z lekarzem. Może być wskazana zamiana pessara na inny rodzaj (pessar cewkowy lub cewkowy kołnierzowy). Produkt nie może być stosowany przez inne pacjentki. Powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu (zwane również inkontynencją lub NTM) – jest objawem niekontrolowanego wydalania moczu, dotykającym nawet co drugą kobietę po okresie menopauzy na świecie. Już na wstępie warto zaznaczyć, że samo w sobie nie stanowi schorzenia, ale jego występowanie może wskazywać na szereg chorób i w żadnym wypadku nie powinno być ignorowane. Jego przyczyny mogą mieć różnorakie podłoże, tak fizjologiczne jak i psychiczne, ale jego najczęściej występującą formą jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawia się ono przeważnie podczas wysiłku fizycznego, ale występuje również podczas kichania, śmiechu czy kaszlu, dotkliwie utrudniając codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi. Nie bez wpływu na jego częstotliwość pozostają otyłość, oraz porody. Obniżenie narządu rodnego (wypadanie macicy i wypadanie pochwy) zaburza naturalne usytuowanie pęcherza moczowego i cewki, co bezpośrednio przekłada się na powstanie problemu.

Dolegliwość ta, w zależności od przyczyn, doczekała się wielu skutecznych metod leczenia, takich jak pessaroterapia, czy rozwiązania operacyjne lub farmakologiczne. W większości przypadków dolegliwość ustępuje po wyeliminowaniu bezpośredniej przyczyny. W codziennym radzeniu sobie z problemem, nieocenioną pomocą jest bielizna chłonna w formie wkładek urologicznych i pieluchomajtek pozwalających aktywnie funkcjonować, mimo niedogodności.

Nietrzymanie moczu jest problemem częstszym niż się powszechnie wydaje, głównie dlatego, że nadal pozostaje tematem wstydliwym, o którym rzadko się rozmawia. Tymczasem nawet 30% kobiet do 39 roku życia mogła mieć z nim epizodyczną styczność. Mówiąc o inkontynencji najczęściej myślimy o osobach starszych lub obłożnie chorych. W rezultacie większość osób dotkniętych NTM bagatelizuje problem, unikając go nawet w gabinecie lekarskim.

Zawartość opakowania

 • Pessar kostkowy perforowany
 • Instrukcję użytkowania pessara

Słowa kluczowe: pessar, wypadanie macicy, pessaroterapia, nietrzymanie moczu, zagrożona ciąża, pessary ginekologiczne, wypadanie pochwy, NTM, pessar kostkowy

Cechy produktu

ZastosowanieWypadanie macicy
Materiał wykonaniaSilikon medyczny
Kraj produkcjiNiemcy

Do pobrania

Instrukcja - pessar kostkowy

Wskazania, rozmiary i stosowanie pessara kostkowego.

Do pobrania (1.23M)

Video

Opinie

Ocena 
2018-10-08 15:21:38
pessar kostkowy

Świetny produkt, miałam problem z wypadaniem pęcherza ,po założeniu pessara kostkowego problem zniknął. komfort dnia codziennego zdecydowanie się poprawił. Dla mnie CUDO.

  Ocena 
  2018-02-23 11:29:05
  Polecam

  Bardzo polecam pessary wszystkim paniom. Odkąd urodziłam moje trzecie dziecko mam problem z wypadaniem macicy. Stosuję pessar kostkowy – bardzo mi pomaga. Poprawę odczułam od razu.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą opinię za pomocną.

  Napisz opinię!

  Napisz opinię

  Pessar kostkowy perforowany z guzikiem Dr. Arabin

  Pessar kostkowy perforowany z guzikiem Dr. Arabin

  Pessar kostkowy na nietrzymanie moczu, wypadanie macicy i pochwy. Po zatwierdzeniu metody leczenia przez lekarza i dobraniu odpowiedniego rozmiaru, pacjentka samodzielnie wkłada i wyjmuje pessar.

  Akcesoria

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: