Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Wyprzedaż

Wszystkie produkty w promocji

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Dr. Arabin - pessar grzybkowy silikonowy

187,00 zł brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Pessar grzybkowy - stosowany u Pacjentek na wypadanie macicy i pochwy w stopniu 3 i 4 oraz nietrzymanie moczu. Zakładany przez lekarza w gabinecie. Pessary to metoda  alternatywna do operacji.

Stan
Nowy produkt
Rozmiar
  • 50 mm
  • 55 mm
  • 60 mm
  • 65 mm
  • 70 mm
  • 85 mm
  • 90 mm
Produkt dostępny w magazynie (41 items)

Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Pessar grzybkowy

Wskazania.

Pessar grzybkowy wykonany jest ze specjalnego, elastycznego silikonu. Trzon pessara chroni przed wypadem powyżej leżącej podstawy pessara grzybkowego. Za pomocą pessara grzybkowego mogą być leczone tylko pacjentki z 3 lub 4 stopniem wypadania pochwyi macicy. Pessar ten stosowany jest w przypadkach, gdy ciśnienie brzuszne przemieszcza cewkę moczową, pessar pierścieniowy i talerzowy nie wytrzymuje nacisku oraz jeśli pessar kostkowy nasila nietrzymanie moczu. Wypadanie 4 stopnia (to jest całkowite wypadanie) może być dużym problemem dla pacjentki i stanowić trudność dla lekarza. Przed założeniem pessara należy odprowadzić wypadające narządy. Najpierw zawartość przepukliny jest badana. Jeżeli zawiera ona oprócz macicy także inne narządy, musi być delikatnie odprowadzona za pomocą dwóch rąk.

Rozmiary.

Wielkość pessara grzybkowego jest oceniana poprzez średnicę części talerzowej. Rozmiary pessara pierścieniowego wynoszą od 50mm do 90mm. Powinno się zastosować pessar o najmniejszej średnicy, który utrzymuje pochwę.

Stosowanie.

Po założeniu pessara pacjentka i lekarz sprawdzają, czy pessar dobrze leży. Najpierw pacjentka jest proszona o zakasłanie i parcie. Poprzez poruszanie grzybkiem sprawdzane jest również, czy pessar dobrze się trzyma. Pacjentka powinna być poinformowana o tym, jak działa pessar. Powinna również umieć wyczuć koniec pessara. Jeżeli pacjentka czuje się komfortowo i pessar pozostaje na miejscu podczas poruszania się, to jego rozmiar jest odpowiedni.

Założenie pessara zwykle jest ułatwione poprzez posmarowanie pessara kremem estrogenowym (krótkie przyleganie do receptora). Ponieważ potrzebne jest zastosowanie stosunkowo dużej ilości kremu, zalecamy stosowanie kremów zawierających O, 1 mg estriolu w 1 g kremu. W niektórych przypadkach stosuje się preparat zawierający 0,5 mg estriolu w 1 gramie kremu. Estrogen poprawia krążenie tkankowe i ułatwia odnowienie śluzówki pochwy.

Jeśli to możliwe, pacjentka powinna nauczyć się sama wyjmować i zakładać pessar. Pessar grzybkowy wyjmuje się zwykle podczas parcia. Czasami może być to trudne, ponieważ prawidłowo założony pessar znajduje się głęboko w dnie miednicy.

Działania uboczne/powikłania.

Pessar może wypaść podczas defekacji (oddawania stolca). Pacjentka powinna być nauczona, jak wyczuć trzon pessara i jeżeli jest taka konieczność przytrzymać czubek pessara podczas parcia lub wzdęcia jelit.

Jeżeli pessar pozostaje bez wyjmowania przez jakiś czas w pochwie, mogą wystąpić dolegliwości. Najpoważniejszym powikłaniem jest odleżyna. W tym wypadku należy zastosować mniejszy pessar grzybkowy lub inny rodzaj pessara. Najczęściej wybierany jest wtedy pessar kostkowy, który należy wyjmować codziennie na noc.

Przed zastosowaniem kremów estriolowych powinno się przeanalizować przeciwwskazania do ich stosowania (na przykład ciąża, okres karmienia, guzy estrogenozależne).

Jeżeli pacjentka sama nie jest w stanie zmieniać pessara, może być zalecana pomoc pielęgniarki lub członka rodziny.

Produkt nie może być stosowany przez inne pacjentki. Pessar przechowuje się w temperaturze pokojowej. Czyści się go w cieplej, bieżącej wodzie, bez stosowania jakichkolwiek środków dezynfekcyjnych. Materiał jest zgodny z preparatami do aldehydowej dezynfekcji chemicznej (np.: Gigasept FF) i nadaje się do sterylizacji parowej w temperaturze do 134° C / 3,8 bar lub sterylizacji w gorącym powietrzu do 250° C.Pliki do pobrania

Instrukcja - pessar grzybkowy

Wskazania, rozmiary i stosowanie pessara grzybkowego.

Pliki do pobrania (950.83k)
To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Inni wybrali też do tego produktu: