Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Wyprzedaż

Wszystkie produkty w promocji

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Dr. Arabin - pessar grzybkowy silikonowy

187,00 zł brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Pessar grzybkowy - stosowany u Pacjentek na wypadanie macicy i pochwy w stopniu 3 i 4 oraz nietrzymanie moczu. Zakładany przez lekarza w gabinecie. Pessary to metoda  alternatywna do operacji.

Stan
Nowy produkt
Rozmiar
 • 50 mm
 • 55 mm
 • 60 mm
 • 65 mm
 • 70 mm
 • 75 mm
 • 80 mm
 • 85 mm
 • 90 mm
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Pessar grzybkowy

 • specjalistyczny pessar stosowany przy najtrudniejszych przypadkach całkowitego wypadania macicy
 • specjalna konstrukcja sprawia, że skutecznie podtrzymuje narządy
 • pessar bez obsługowy - Lekarz zakłada oraz Lekarz wyjmuje - Ty chodzisz jedynie na kontrolę

Wskazania

Pessar grzybkowy wykonany jest z specjalnego, elastycznego silikonu. Za pomocą pessara grzybkowego mogą być leczone tylko pacjentki z 3 lub 4 stopniem wypadania pochwy i macicy. Pessar ten stosowany jest w przypadkach, gdy ciśnienie brzuszne przemieszcza cewkę moczową, pessar pierścieniowy i talerzowy nie wytrzymuje nacisku oraz jeśli pessar kostkowy nasila nietrzymanie moczu. Wypadanie 4 stopnia (całkowite wypadanie) może być dużym problemem dla pacjentki i stanowić trudność dla lekarza.

Stosowanie

Po założeniu pessara pacjentka i lekarz sprawdzają, czy pessar dobrze leży. Najpierw pacjentka jest proszona o zakasłanie i parcie. Poprzez poruszanie grzybkiem sprawdzane jest również, czy pessar dobrze się trzyma. Jeżeli pacjentka czuje się komfortowo i pessar pozostaje na miejscu podczas poruszania się, to jego rozmiar jest odpowiedni. Założenie pessara zwykle jest ułatwione poprzez posmarowanie pessara kremem estrogenowym.

Działania uboczne

Pessar może wypaść podczas oddawania stolca. Pacjentka powinna być nauczona, jak wyczuć trzon pessara i jeżeli jest taka konieczność przytrzymać czubek pessara podczas parcia lub wzdęcia jelit. Jeżeli pessar pozostaje bez wyjmowania przez jakiś czas w pochwie, mogą wystąpić dolegliwości. Najpoważniejszym powikłaniem jest odleżyna. W tym wypadku należy zastosować mniejszy pessar grzybkowy lub inny rodzaj pessara. Najczęściej wybierany jest wtedy pessar kostkowy, który należy wyjmować codziennie na noc.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu (zwane również inkontynencją lub NTM) – jest objawem niekontrolowanego wydalania moczu, dotykającym nawet co drugą kobietę po okresie menopauzy na świecie. Już na wstępie warto zaznaczyć, że samo w sobie nie stanowi schorzenia, ale jego występowanie może wskazywać na szereg chorób i w żadnym wypadku nie powinno być ignorowane. Jego przyczyny mogą mieć różnorakie podłoże, tak fizjologiczne jak i psychiczne, ale jego najczęściej występującą formą jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawia się ono przeważnie podczas wysiłku fizycznego, ale występuje również podczas kichania, śmiechu czy kaszlu, dotkliwie utrudniając codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi. Nie bez wpływu na jego częstotliwość pozostają otyłość, oraz porody. Obniżenie narządu rodnego (wypadanie macicy i wypadanie pochwy) zaburza naturalne usytuowanie pęcherza moczowego i cewki, co bezpośrednio przekłada się na powstanie problemu.

Dolegliwość ta, w zależności od przyczyn, doczekała się wielu skutecznych metod leczenia, takich jak pessaroterapia, czy rozwiązania operacyjne lub farmakologiczne. W większości przypadków dolegliwość ustępuje po wyeliminowaniu bezpośredniej przyczyny. W codziennym radzeniu sobie z problemem, nieocenioną pomocą jest bielizna chłonna w formie wkładek urologicznych i pieluchomajtek pozwalających aktywnie funkcjonować, mimo niedogodności.

Nietrzymanie moczu jest problemem częstszym niż się powszechnie wydaje, głównie dlatego, że nadal pozostaje tematem wstydliwym, o którym rzadko się rozmawia. Tymczasem nawet 30% kobiet do 39 roku życia mogła mieć z nim epizodyczną styczność. Mówiąc o inkontynencji najczęściej myślimy o osobach starszych lub obłożnie chorych. W rezultacie większość osób dotkniętych NTM bagatelizuje problem, unikając go nawet w gabinecie lekarskim.

Polecane produkty do pessara to:

 • KLY - Butelka 250 ml - Żel nawilżający - Lubrykant
 • Mydło do mycia pessarów - Abena Liquid Soap 500 ml

Zawartość opakowania

 • Pessar grzybkowy
 • Instrukcję użytkowania pessara

Słowa kluczowe: pessar, wypadanie macicy, pessaroterapia, nietrzymanie moczu, zagrożona ciąża, pessary ginekologiczne, wypadanie pochwy, NTM, pessar grzybkowy

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.

Pliki do pobrania

Instrukcja - pessar grzybkowy

Wskazania, rozmiary i stosowanie pessara grzybkowego.

Pliki do pobrania (950.83k)

Specyfikacja produktu

Zastosowanie
Wypadanie macicy
Materiał wykonania
Silikon medyczny
Kraj produkcji
Niemcy

Inni wybrali też do tego produktu:

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.