Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Wyprzedaż

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Dr. Arabin - pessar cewkowy kołnierzowy silikonowy

164,00 zł brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Pessar cewkowy kołnierzowy na wysiłkowe nietrzymanie moczu i obniżenie ścian pochwy. Pessary są doskonałą alternatywą dla metod operacyjnych.

Stan
Nowy produkt
Rozmiar
 • 55 mm
 • 60 mm
 • 65 mm
 • 70 mm
 • 75 mm
 • 80 mm
 • 85 mm
 • 90 mm
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Pessar cewkowy kołnierzowy

 • stosowany na wysiłkowe nietrzymanie moczu
 • dzięki zgrubieniu, które uciska cewkę niweluje popuszczanie moczu
 • może być stosowany przy równoczesnym niewielkim wypadaniu macicy
 • wskazane do codziennego wyjmowania i przemywania
 • elastyczny silikon nie powinien sprawiać u Ciebie dyskomfortu

Pessar cewkowy kołnierzowy - Wskazania

Pessar cewkowy kołnierzowy wykonany jest ze specjalnego elastycznego silikonu. Pessar ten wskazany jest u pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, które może współwystępować z obniżeniem ścian pochwy i wydolną przeponą miednicy. Pessar cewkowy może zapobiegać popuszczaniu moczu. Efekt ten uzyskuje się, gdy zgrubienie pessara podtrzymuje okolicę połączenia między pęcherzem a cewką moczową. Pessar cewkowy nie pozwala na otwieranie się górnej części cewki moczowej, gdy wzrasta ciśnienie w jamie brzusznej podczas kaszlu lub przy poruszaniu się.

Pessar cewkowy kołnierzowy - Stosowanie

Doboru pessaru dokonuje lekarz podczas badania pacjentki, z wypełnionym pęcherzem moczowym. Zaleca się aby pacjentka sama nauczyła się wyjmować go wieczorem i wkładać ponownie rano.

Pessar cewkowy kołnierzowy - Działania uboczne

Leczenie za pomocą pessara cewkowego kołnierzowego w połączeniu z dodatkowymi elementami terapeutycznymi (np. fizykoterapia) pozwala na wyleczenie lub zmniejszenie przynajmniej kilku dolegliwości. Może się jednak zdarzyć, że ze względu na niewydolność mięśni dźwigaczy lub zwężoną ścianę pochwy, nie udaje się uzyskać odpowiedniej lokalizacji zgrubienia pessara. Produkt nie może być stosowany przez inne pacjentki. Czyści się go w ciepłej, bieżącej wodzie, bez stosowania jakichkolwiek środków dezynfekcyjnych.

Pessar cewkowy kołnierzowy - Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu (zwane również inkontynencją lub NTM) – jest objawem niekontrolowanego wydalania moczu, dotykającym nawet co drugą kobietę po okresie menopauzy na świecie. Już na wstępie warto zaznaczyć, że samo w sobie nie stanowi schorzenia, ale jego występowanie może wskazywać na szereg chorób i w żadnym wypadku nie powinno być ignorowane. Jego przyczyny mogą mieć różnorakie podłoże, tak fizjologiczne jak i psychiczne, ale jego najczęściej występującą formą jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawia się ono przeważnie podczas wysiłku fizycznego, ale występuje również podczas kichania, śmiechu czy kaszlu, dotkliwie utrudniając codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi. Nie bez wpływu na jego częstotliwość pozostają otyłość, oraz porody. Obniżenie narządu rodnego (wypadanie macicy i wypadanie pochwy) zaburza naturalne usytuowanie pęcherza moczowego i cewki, co bezpośrednio przekłada się na powstanie problemu.

Dolegliwość ta, w zależności od przyczyn, doczekała się wielu skutecznych metod leczenia, takich jak pessaroterapia, czy rozwiązania operacyjne lub farmakologiczne. W większości przypadków dolegliwość ustępuje po wyeliminowaniu bezpośredniej przyczyny. W codziennym radzeniu sobie z problemem, nieocenioną pomocą jest bielizna chłonna w formie wkładek urologicznych i pieluchomajtek pozwalających aktywnie funkcjonować, mimo niedogodności.

Nietrzymanie moczu jest problemem częstszym niż się powszechnie wydaje, głównie dlatego, że nadal pozostaje tematem wstydliwym, o którym rzadko się rozmawia. Tymczasem nawet 30% kobiet do 39 roku życia mogła mieć z nim epizodyczną styczność. Mówiąc o inkontynencji najczęściej myślimy o osobach starszych lub obłożnie chorych. W rezultacie większość osób dotkniętych NTM bagatelizuje problem, unikając go nawet w gabinecie lekarskim.

Polecane produkty do pessara to:

 • KLY - Butelka 250 ml - Żel nawilżający - Lubrykant
 • Mydło do mycia pessarów - Abena Liquid Soap 500 ml

Zawartość opakowania

 • Pessar cewkowy kołnierzowy
 • Instrukcję użytkowania pessara

Słowa kluczowe: pessar, wypadanie macicy, pessaroterapia, nietrzymanie moczu, zagrożona ciąża, pessary ginekologiczne, wypadanie pochwy, NTM, pessar cewkowy


To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.

Pliki do pobrania

Instr pessar cewkowy kołnierzowy

Wskazania, rozmiar i stosowanie pessara cewkowego kołnierzowego.

Pliki do pobrania (1.17M)

Specyfikacja produktu

Zastosowanie
Wypadanie macicy połączone z nietrzymaniem moczu
Materiał wykonania
Silikon medyczny
Kraj produkcji
Niemcy

Inni wybrali też do tego produktu:

Opinie

2018-02-23

Ocena

polecam

Stosuje taki pessar na nietrzymanie moczu. Wyciągam go na noc myję i zakładam z powrotem rano. Czuje się dużo pewniej odkąd go mam.

 • 4 z 4 ludzi uznało tą opinię za pomocną.