Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Wyprzedaż

Wszystkie produkty w promocji

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Dr. Arabin - pessar cewkowy kołnierzowy silikonowy

164,00 zł brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Pessar cewkowy kołnierzowy na wysiłkowe nietrzymanie moczu i obniżenie ścian pochwy. Pessary są doskonałą alternatywą dla metod operacyjnych.

Stan
Nowy produkt
Rozmiar
  • 55 mm
  • 60 mm
  • 65 mm
  • 70 mm
  • 75 mm
  • 80 mm
  • 85 mm
  • 90 mm
Produkt dostępny w magazynie (46 items)

Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Pessar cewkowy kołnierzowy

Wskazania.

Pessar cewkowy kołnierzowy wykonany jest ze specjalnego elastycznego silikonu. Pessar ten wskazany jest u pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, które może współwystępować z obniżeniem ścian pochwy i wydolną przeponą miednicy. Pessar cewkowy może zapobiegać popuszczaniu moczu. Efekt ten uzyskuje się, gdy zgrubienie pessara podtrzymuje okolicę połączenia pomiędzy pęcherzem a cewką moczową. Pessar cewkowy nie pozwala na otwieranie się górnej części cewki moczowej, gdy wzrasta ciśnienie w jamie brzusznej podczas kaszlu lub przy poruszaniu się. Zgrubienie pessara może również zapobiegać przedostawaniu się niewielkich ilości moczu do cewki moczowej, co może dawać korzystny efekt także w zakresie naglącego nietrzymania moczu lub mieszanego nietrzymania moczu: wysiłkowego i naglącego.

Rozmiary.

Rozmiar odpowiada średnicy pessara (najmniejsza- 55 mm, największa-90 mm). Rozmiar powinien być tak dobrany, aby uzyskać najlepszy efekt w zakresie trzymania moczu podczas kaszlu w pozycji stojącej i nadal umożliwiać oddawanie moczu. Może się zdarzyć, że po 1-2 miesiącach, ze względu na rozlużnienie tkanek pochwy, wskazana będzie zmiana na większy pessar. Podczas wkładania pessara cewkowego kołnierzowego zgrubienie powinno być umieszczone w pochwie, tak by znalazło się pomiędzy pęcherzem a cewką moczową (rycina).

Stosowanie.

Doboru pessara dokonuje lekarz podczas badania u pacjentki z wypełnionym

pęcherzem moczowym. Posmarowanie pessara kremem estrogenowym ułatwia jego

założenie. Ponieważ w tym rodzaju pessara stosuje się stosunkowo małe ilości kremu (mała powierzchnia) zalecamy użycie kremu zawierającego 1 mg estriolu w 1 g kremu. Krem estriolowy poprawia miejscowe krążenie, stan śluzówki i tkanki łącznej pochwy. Następnie pacjentka proszona jest o zakasłanie, parcie i poruszanie się. Oceniana jest utrata moczu i następnie sprawdzane jest ponownie położenie pessara. Również bardzo nasilone objawy wysiłkowego nietrzymania moczu, przy odpowiedniej lokalizacji pessara, mogą zniknąć. Pessar cewkowy kołnierzowy noszony jest najczęściej w ciągu dnia.

Zaleca się, aby pacjentka sama nauczy/a się wyjmować go wieczorem i wkładać ponownie rano. Pacjentka może wyjąć lub włożyć pessar na stojąco, gdy ma postawioną stopę na stoiku lub brzegu łóżka. Jeżeli jest to zbyt trudne, wystarczające może być rozchylenie nóg, a w razie potrzeby wskazane jest oparcie się o ścianę lub położenie się. Pacjentka powinna być nauczona, jak zakładać pessar (najpierw należy ścisnąć pessar i wtedy włożyć go do pochwy tak, by zgrubienie znalazło pod spojeniem łonowym) i jak go wyjmować (włożyć palec wskazujący do otworu w środku pessara i poluzować go).

Zawiązanie specjalnej nitki po obu stronach zgrubienia może ułatwić trzymanie pessara i pomóc w uniknięciu przesunięcia go pod pęcherz.

Działania uboczne/powikłania.

Leczenie za pomocą pessara cewkowego kołnierzowego w połączeniu z dodatkowymi elementami terapeutycznymi, jak fizykoterapia i estrogenoterapia, pozwala na wyleczenie lub co najmniej zmniejszenie dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu. Codzienne wyjmowanie pessara ma na celu uniknięcie następujących powikłań: infekcji, krwawień, a nawet odleżyn. Wysiłkowe nietrzymanie moczu nie wymaga zazwyczaj stosowania pessara w nocy. Jeżeli jakieś dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu pozostaną, należy rozważyć ponowne badanie i ewentualną zmianę pessara. Zdarza się, że ze względu na niewydolność mięśni dżwigaczy lub zwężoną ścianę pochwy, nie udaje się uzyskać odpowiedniej lokalizacji zgrubienia pessara.

W takim przypadku zwykle wskazana jest zmiana pessara cewkowego na kostkowy i co najmniej przez jakiś czas zastosowanie miejscowej estrogenoterapii. Przed zastosowaniem kremów estriolowych powinno się przeanalizować przeciwwskazania do ich stosowania (na przykład ciąża, okres karmienia, guzy estrogenozależne). Jeżeli pacjentka sama nie jest w stanie zmieniać pessara, może być zalecana pomoc pielęgniarki lub członka rodziny.

Produkt nie może być stosowany przez inne pacjentki. Pessar przechowuje się w temperaturze pokojowej. Czyści się go w ciepłej, bieżącej wodzie, bez stosowania jakichkolwiek środków dezynfekcyjnych. Materia/ jest zgodny z preparatami do aldehydowej dezynfekcji chemicznej (np.: Gigasept FF) i nadaje się do sterylizacji parowej w temperaturze do 134° C / 3,8 bar lub sterylizacji w gorącym powietrzu do 250° C.

 

Podmiot prowadzący reklamę: MERINGER SP. Z O.O.
Producent: Dr.Arabin GmbH & Co.KG

 

Pliki do pobrania

Instr pessar cewkowy kołnierzowy

Wskazania, rozmiar i stosowanie pessara cewkowego kołnierzowego.

Pliki do pobrania (1.17M)
To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Inni wybrali też do tego produktu: