W koszyku jest 1 produkt.
Pessar cewkowy
Wskazania.
Pessar cewkowy wykonany jest ze specjalnego, elastycznego silikonu z aluminiowym rdzeniem, dzięki czemu uzyskuje się odpowiednią elastyczność. Pessar ten wskazany jest przede wszystkim u pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, które może współwystępować z obniżeniem ścian pochwy, warunkiem jest wydolna przeponą miednicy. Zgrubienie pessara podtrzymuje/przemieszcza okolicę połączenia pomiędzy pęcherzem a cewką moczową co zapobiega otwieraniu się górnej części cewki moczowej, gdy wzrasta ciśnienie w jamie brzusznej podczas kaszlu lub przy poruszaniu się (Rycina). Zgrubienie pessara może również zapobiegać przedostawaniu się niewielkich ilości moczu do cewki moczowej, co może dawać korzystny efekt także w zakresie naglącego nietrzymania moczu lub mieszanego nietrzymania moczu: wysiłkowego i naglącego.
Rozmiary.
Występują następujące średnice pessarów cewkowych: najmniejsza - 45 mm, największa - 100 mm. Rozmiar powinien być tak dobrany, aby uzyskać najlepszy efekt w zakresie trzymania moczu podczas kaszlu w pozycji stojącej i nadal umożliwiać oddawanie moczu. Często zdarza się, że po 1-2 miesiącach, ze względu na rozluźnienie tkanek pochwy, wskazana będzie zmiana na większy pessar. Podczas wkładania pessara cewkowego zgrubienie powinno być umieszczone w pochwie, tak by znalazło się pomiędzy pęcherzem a cewką moczową (rycina).
Stosowanie.
Doboru pessara dokonuje lekarz na fotelu ginekologicznym u pacjentki z wypełnionym pęcherzem moczowym. Przed założeniem pessar może być posmarowany kremem estrogenowym, co ułatwia jego założenie oraz poprawia miejscowe krążenie, stan śluzówki i tkanki łącznej pochwy. Ponieważ powierzchnia pessara jest ma/a zalecamy stosowanie kremu zawierającego 1 mg estriolu w 1 g kremu. Następnie pacjentka proszona jest o zakasłanie, parcie i poruszanie się. Oceniana jest utrata moczu i następnie sprawdzane jest ponownie położenie pessara. Również bardzo nasilone objawy wysiłkowego nietrzymania moczu, przy odpowiedniej lokalizacji pessara, mogą zniknąć.
Pessar cewkowy noszony jest najczęściej w ciągu dnia lub podczas wybranych czynności: na przykład przy uprawianiu sportu. Zaleca się, aby pacjentka sama nauczy/a się wyjmować pessar wieczorem i wkładać go ponownie rano. Pacjentka może wyjąć lub włożyć pessar na stojąco, gdy ma postawioną stopę na stoiku lub brzegu łóżka. Jeżeli jest to zbyt trudne, wystarczające może być rozchylenie nóg, a w razie potrzeby wskazane jest oparcie się o ścianę lub położenie się.
Pacjentka powinna być nauczona, jak zakładać pessar (najpierw należy ścisnąć pessar i wtedy w/ożyć go do pochwy tak, by zgrubienie znalazło pod spojeniem łonowym) i jak go wyjmować (w/ożyć palec wskazujący do otworu w środku pessara i poluzować go). Zawiązanie specjalnej nitki po obu stronach zgrubienia może ułatwić stosowanie pessara, stabilizuje go pod pęcherzem i zapobiega przesuwanie.
Działania uboczne/powikłania.
Leczenie za pomocą pessara cewkowego w połączeniu z dodatkowymi elementami terapeutycznymi, jak fizykoterapia i estrogenoterapia, pozwala na wyleczenie lub co najmniej zmniejszenie dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu. Codzienne wyjmowanie pessara ma na celu uniknięcie następujących powikłań: infekcji, krwawień, a nawet odleżyn. Wysiłkowe nietrzymanie moczu nie wymaga zazwyczaj stosowania pessara w nocy. Jeżeli jakieś dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu pozostaną, należy rozważyć ponowne badanie i ewentualną zmianę pessara. Zdarza się, źe ze względu na niewydolność mięśni dźwigaczy lub zwężoną ścianę pochwy, nie udaje się uzyskać odpowiedniej lokalizacji zgrubienia pessara, co może mieć negatywny wpływ na skuteczność leczenia.
W takim przypadku zwykle wskazana jest zmiana pessara cewkowego na kostkowy i co najmniej przez jakiś czas zastosowanie miejscowej estrogenoterapii. Przed zastosowaniem kremów estriolowych powinno się przeanalizować przeciwwskazania do ich stosowania (na przykład ciąża, okres karmienia, guzy estrogenozaleźne ). Jeżeli pacjentka sama nie jest w stanie zmieniać pessara, może być zalecana pomoc pielęgniarki lub członka rodziny. Produkt nie może być stosowany przez inne pacjentki. Pessar przechowuje się w temperaturze pokojowej. Czyści się go w cieplej, bieżącej wodzie, bez stosowania jakichkolwiek środków dezynfekcyjnych.
Materia/ jest zgodny z preparatami do aldehydowej dezynfekcji chemicznej (np.: Gigasept FF) i nadaje się do sterylizacji parowej w temperaturze 134 ° C / 3,8 bar lub sterylizacji w gorącym powietrzu do 250 ° C.
To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.
Inni wybrali też do tego produktu:
Opinie
Na razie nie dodano żadnej opinii.
Inne produkty z tej samej kategorii

CALMONA - pessar kostkowy, silikonowy

Dr. Arabin - pessar kostkowy z...

Mydło do mycia pessarów - Abena...

Dr. Arabin - pessar położniczy...

Dr. Arabin - pessar cewkowy...

Dr. Arabin - pessar grzybkowy silikonowy

Dr. Arabin - pessar pierścieniowy...

Dr. Arabin - pessar pierścieniowy...

Dr. Arabin - pessar talerzowy...

Pessar krążkowy ze zgrubieniem

CALMONA – pessar pierścieniowy cienki

Sakiewka do pessarów

Żel do USG ZIAJA

CALMONA - pessar cewkowy

CALMONA - pessar talerzowy perforowany

CALMONA - pessar grzybkowy

CALMONA - pessar cewkowy kołnierzowy

CALMONA - pessar pierścieniowy szeroki

Feminum nawilżający żel intymny 60...

PROVAG Żel na zakażenia okolic...

Pessar Dr.Herbich Kołnierzowy Szyjki...

Pessar Dr.Herbich Talerzowy

Pessar Dr.Herbich Pierścieniowy Gruby

Pessar Dr.Hebich Grzybkowy Cienki

Pessar Dr.Hebich Kołnierzowy Cewki...

Pessar Dr.Hebich Cienki Cewki Moczowej

Film instruktażowy - Używanie...
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

CALMONA - pessar kostkowy, silikonowy

Mydło do mycia pessarów - Abena...

TENA specjalistyczne podpaski LADY...

Tampony Uritam - zestaw startowy
