Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Pessary Ginekologiczne

Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

On sale

All sale products

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Calmona - silikonowy pessar kostkowy łatwy w wyjmowaniu

119,01 zł brutto

Calmona - silikonowy pessar kostkowy stosowany w leczeniu zaburzeń statyki narządów miednicy mniejszej u kobiet w każdym wieku. Jest wygodny w codziennej aplikacji i działa już od momentu założenia.

Stan
Nowy produkt
Rozmiar
 • 25 mm
 • 29 mm
 • 32 mm
 • 37 mm
 • 41 mm
 • 45 mm
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Calmona – silikonowy pessar kostkowy łatwy w wyjmowaniu

 • system Calm&easy – wstążka przeplecione przez trzy sąsiednie ściany pozwala na łatwiejsze zlikwidowanie efektu przyssania pessara do tkanek pochwy co gwarantuje jego prostsze wyjmowanie,
 • brak elementów mocujących wstążkę umożliwia mocne ściśnięcie pessara i ułatwia jego włożenie do pochwy,
 • szeroka wstążka wykonana z materiału chirurgicznego zamiast sznurka likwiduje ryzyko przecięcia pessara,
 • pessar kostkowy Calmona wykonany jest z miękkiego hipoalergicznego i biologicznie obojętnego silikonu medycznego.

Mała kostka duża zmiana

Pessaroterapia jest sprawdzoną a co najważniejsze nieoperacyjną metodą leczenia polegającą na umieszczeniu miękkiego silikonowego pessara w pochwie w celu podtrzymania na prawidłowej wysokości obniżonych lub wypadających narządów miednicy mniejszej.

Wskazaniami do stosowania silikonowych pessarów kostkowych CALMONA są:

 • zaburzenia statyki narządów miednicy mniejszej, obniżenia lub wypadanie: macicy, pochwy pęcherza moczowego lub odbytnicy,
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
 • diagnozowanie ukrytego nietrzymania moczu,
 • przed operacjami w celu poprawy krążenia tkankowego.

Pessar może być stosowany w leczeniu zaburzeń statyki narządów miednicy mniejszej u kobiet w każdym wieku. Mała, silikonowa kostka jest wygodna do dopasowania, a przede wszystkim łatwo się ją zakłada jak i wyciąga.

Miękki silikon, z którego jest wykonany pessar, nie powoduje odleżyn i ucisków w kanale rodnym kobiety.

Silikonowy pessar kostkowy CALMONA – posiada duże otwory perforacyjne które spełniają podwójną rolę. Po pierwsze perforacja wpływa na wymianę powietrza między tkanką a pessarem, co korzystnie wpływa na higienę pacjentki. Po drugie dobra perforacja wytwarza podciśnienie dzięki czemu pessar trzyma się na miejscu blokując wypadające narządy.

Pessar zgodnie z zaleceniami powinno się wyjmować na noc obmyć go w wodzie z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Kostka powinna być ponownie założona na dzień.

Zakładanie pessara – pessar kostkowy Calmona nie ma guzików ani wewnętrznych trzpieni co powoduje, że możną Go mocno ścisnąć i mniejszą powierzchnią wprowadzić do pochwy. Aby poślizg pessara był większy warto rozważyć posmarowanie go żelem nawilżającym, lubrykantem na bazie wody.

Wyjmowanie pessara Calmona jest bardzo łatwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego rozłożenia wstążki na trzech sąsiednich ścianach- pacjentka w pozycji siedzącej lub leżącej powinna delikatnie poruszyć wstążka w kierunku od uda do uda, ruch wstążką spowoduje ,że róg jednej ze ścian straci efekt przyssania i pessar wydostanie się z pochwy. Nie ma potrzeby podważania paznokciem.

Jak dbamy o pessar

Po wyciągnięciu z pochwy pessar powinien być umyty pod bieżącą wodą z detergentem (mydło w płynie). Podczas mycia możliwe jest użycie miękkiej szczotki. Następnie na pessar należy zastosować roztwór antyseptyczny do skóry i błon śluzowych (np.: Octanisept lub inny) przez 1 minutę a następnie ponownie należy go wypłukać pod bieżącą wodą.

Inni wybrali też do tego produktu:

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.