Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Oczyszczanie ran

Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

On sale

All sale products

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Octenilin żel do ran (Schulke)

40,99 zł brutto
Octenilin żel do ran to sterylny preparat służący do nawilżania ran, oczyszczania i dekontaminacji. Octenilin żel do ran stosuje się zewnętrznie na rany.
Stan
Nowy produkt
Pojemność
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Octenilin żel do ran (Schulke)

Octenilin żel do ran to sterylny preparat służący do nawilżania ran, oczyszczania i dekontaminacji. Octenilin żel do ran stosuje się zewnętrznie na rany. Można stosować produkt długotrwale. Octenilin żel do ran zawiera oktenidynę, która ma działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Preparat przyspiesza procesy gojenia i pomaga przy zmianach opatrunków na ranach. Stosowanie Octenilin żelu do ran umożliwia bezbolesną aplikację preparatu na ranę. Środek jest bardzo dobrze tolerowany przez ranę, błony śluzowe i skórę. Octenilin żel do ran wyróżnia się trwałością produktu – zachowuje swoje właściwości aż przez 6 tygodni od otwarcia opakowania.

Octenilin żel do ran pomaga w nawilżeniu i oczyszczaniu skolonizowanych, skontaminowanych i ran, które uległy zakażeniu. Preparat pomaga również w pielęgnacji ran przewlekłych, ułatwia oczyszczanie z pozostałości tkanek martwiczych, biofilmu oraz pozostałości po opatrunkach. Preparat octenilin żel do ran jest polecany do oczyszczania ran z martwicą suchą i rozpływną. Dzięki stosowaniu produktu możliwe jest zachowanie optymalnego poziomu wilgoci w zranionym miejscu. Octenilin żel do ran jest pomocny w leczeniu ran ziarnujących i pokrywających się nabłonkiem. Preparat jest zalecany w leczeniu ran oparzeniowych oraz do wilgotnej terapii ran chronicznych – głębokich powierzchniowych, o małym wysięku lub prawie suchych.

Octenilin żel do ran jest produktem hipoalergicznym. Nie podrażnia i nie powoduje toksyczności tkankowej. Nie spowalnia procesu ziarninowania i epitelializacji. Octenilin żel do ran został poddany badaniom dermatologicznym, które potwierdziły znakomitą tolerancję na zawartą w preparacie oktenidynę.

Cechy produktu:

 • gotowy do zastosowania,
 • sterylny,
 • antyseptyczny,
 • nawilżający,
 • przyspieszający gojenie,
 • ułatwiający oczyszczanie rany,
 • także do ran oparzeniowych,
 • ułatwia zmiany opatrunków,
 • hipoalergiczny,
 • nie powoduje toksyczności tkankowej,
 • bardzo dobre tolerowany,
 • trwałość po otwarciu – 6 tygodni.

Sposób zastosowania:

Octenilin żel do ran przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego na rany skóry. Może być stosowany długotrwale pod nadzorem lekarza. Rana powinna być uprzednio przepłukana i oczyszczona, tak aby łatwo oddzielające się naloty zostały już zlikwidowane przed zaaplikowaniem preparatu octenilin żel na rany. Na ranę należy nałożyć preparat w taki sposób, by była całkowicie pokryta (1-5 mm). Pokrywanie rany preparatem octenilin żel do ran można wykonywać z pomocą kompresu, gazy lub inny materiałów opatrunkowych pomocnych w nakładaniu. Nawilżenie rany wpływa na ułatwienie delikatnego oderwania nalotów i usunięcie ich przy kolejnej zmianie opatrunku. Preparat octenilin żel na rany może być pozostawiony na ranie do następnej wymiany opatrunku. Częstotliwość zmiany opatrunku zależna jest od cech rany oraz od obfitości wysięku. W zestawieniu z natłuszczonymi gazami opatrunek powinien być zmieniany codziennie wraz z oczyszczaniem rany. Opatrunek ponowny powinien być dopasowany w taki sposób by żel nie wysychał, ale jednocześnie by obrzeża rany i otaczająca ranę skóra nie podlegała maceracji. W przypadku pacjentów wrażliwych na zmianę temperatury pomocne będzie podgrzanie preparatu octenilin żel do ran do temperatury ciała. Aby zredukować ryzyko przeniesienia mikroorganizmów do rany zaleca się precyzyjne, obejmujące dużą powierzchnię oczyszczenie całej okolicy rany przy użyciu preparatu octenilin roztwór do płukania ran.

Skład produktu:

oktenidyny dichlorowodorek, glikol propylenowy, hydroksyetyloceluloza, woda oczyszczona.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.