Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Oczyszczanie ran

Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

On sale

All sale products

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Octenilin roztwór do irygacji ran (Schulke)

10.03.06.101
44,99 zł brutto
Roztwór do irygacji ran jest preparatem o wysokiej skuteczności, przeznaczonym do oczyszczania ran. Stosowanie roztworu jest bezbolesne i można korzystać z podciśnieniowej terapii leczenia ran.
Stan
Nowy produkt
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Octenilin roztwór do irygacji ran (Schulke)

Octenilin roztwór do irygacji ran jest preparatem o wysokiej skuteczności, przeznaczonym do oczyszczania ran. Stosowanie octenilin roztworu do irygacji ran jest bezbolesne i można korzystać z podciśnieniowej terapii leczenia ran. Octenilin roztwór do irygacji ran może być stosowany do wszystkich rodzajów ran i można go stosować długotrwale. Produkt wyróżnia się wyjątkową trwałością – zachowuje swoje właściwości aż przez osiem tygodni od otwarcia opakowania. Formuła preparatu octenilin roztwór do irygacji ran zawiera oktenidynę, która ma działanie antyseptyczne – działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Produkt jest sterylny. Irygacja ran za pomocą octenilin pozwala na szybkie i skuteczne oczyszczenie rany, nawet w trudno dostępnych miejscach.

Dzięki stosowaniu roztworu do irygacji możliwe jest usuwanie skrzepów złożonych z biofilmu bakteryjnego, powłok fibrynowych i znekrotyzowanej tkanki. Pielęgnacja ran za pomocą octenilin roztworu do irygacji ran utrzymuje optymalne nawilżenie w miejscu rany, co korzystanie wpływa na procesy gojenia się rany. Dzięki temu utrzymuje się również wilgotność opatrunku, co sprawia, że zdejmowanie i wymiana opatrunków jest łatwiejsza i bezbolesna. Dużo łatwiejsze jest zdejmowanie przyschniętych materiałów opatrunkowych, z utrwalonym skrzepem.

Działanie nawilżające preparatu octenilin za sprawą niskiego napięcia powierzchniowego pozwala na efektywne oczyszczenie ran. Produkt nie wywołuje reakcji alergicznych i jest bezpieczny. Jego stosowanie jest bezbolesne i nietoksyczne w działaniu na tkanki. Pielęgnacja ran tym preparatem nie utrudnia ziarninowania oraz nabłonkowania. Badania dermatologiczne potwierdziły, wysoką tolerancję tkanek na stosowanie roztworu do irygacji ran octenilin.

Cechy produktu:

  • gotowy do użycia,
  • sterylny,
  • do wszystkich rodzajów ran,
  • antyseptyczny,
  • oczyszczający,
  • także do podciśnieniowej terapii leczenia ran,
  • nawilża ranę i ułatwia zmianę opatrunku,
  • przyspiesza procesy gojenia się ran,
  • nie wywołuje alergii,
  • znakomicie tolerowany.

Sposób zastosowania:

Stosowanie octenilin roztworu do irygacji ran polega na intensywnym przemywaniu rany każdorazowo przy zmianach opatrunku. Jeśli zwiększy to komfort pacjenta – roztwór może zostać podgrzany do temperatury ciała. Irygacja rany ułatwia oddzielenie przyschniętych materiałów opatrunkowych. Aby ułatwić rozpuszczenie powłok fibrynowych tworzących się na ranie – można stosować kompresy nasączone roztworem octenilin. Procedurę należy powtarzać aż do skutecznego zlikwidowania powłok fibrynowych i tkanek nekrotycznych. Pielęgnację rany można wspomóc stosując dodatkowo octenilin żel na rany.

Skład produktu:

oktenidyny dichlorowodorek, etyloheksylogliceryna, glicerol, woda oczyszczona.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.