Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Oczyszczanie ran

Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

On sale

All sale products

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Activon Tube – leczniczy miód manuka

30.01.01.26
26,59 zł brutto
Leczniczy miód manuka to sprawdzony środek stosowany jako opatrunek. Preparaty wyprodukowane na bazie tej substancji posiadają właściwości antybakteryjne.
Stan
Nowy produkt
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Activon Tube – leczniczy miód manuka

Activon Tube – leczniczy miód manuka to sprawdzony środek stosowany jako opatrunek. Preparaty wyprodukowane na bazie tej substancji posiadają właściwości antybakteryjne. Activon Tube to produkt najwyższej jakości, w którego skład w 100% wchodzi leczniczy miód manuka.

Dzięki temu Activon Tube ma działanie antyseptyczne i przeciwdziała rozwojowi zakażeń. Preparat wspomaga proces gojenia się ran. Activon Tube – leczniczy miód manuka może być stosowany w leczeniu ran przewlekłych takich jak odleżyny, owrzodzenia, zespół stopy cukrzycowej. Preparat jest zalecany również do ran spowodowanych chorobą nowotworową, po radioterapii oraz do ran zainfekowanych, w których występuje duży wysięk i wydziela się charakterystyczny nieprzyjemny zapach. Nie ma przeciwwskazań wobec stosowania preparatu Activon Tube u pacjentów z cukrzycą. Działanie produktu nie wpływa na poziom glikemii. Reakcje alergiczne na miód manuka są bardzo rzadkie. Preparat został poddany procesom oczyszczania, które wyeliminowały w znacznym stopniu pyłki odpowiedzialne za wywoływanie uczulenia. Mechanizm działania antybakteryjnego Activon Tube opiera się na działaniu nadtlenku wodoru. Powstaje on pod wpływem enzymu, który jest zawarty w miodzie – oksydazy glukozy. W miodzie manuka stwierdza się obecność nadtlenku wodoru – około 1 mmol/l. Miód manuka ma działanie bakteriobójcze także wobec bakterii opornych: etycylinoopornych gronkowcow (MRSA), pałeczek ropy błękitnej (pseudomonas aeruginosa) i wankomycynoopornych enterokoków.

Korzystne działanie na proces gojenia się ran ma również niski poziom pH. Zakwaszenie środowiska rany także zapobiega rozwojowi bakterii. Preparat zapewnia wilgotne warunki na powierzchni rany. Nie przywiera do rany, dzięki czemu zmiany opatrunków są bezbolesne i łagodne. Produkt wpływa na przyspieszenie autolizy martwicy rany dzięki podniesieniu aktywności proteaz w środowisku rany. Przeciwutleniacze pozytywnie oddziałują na procesy granulacji i ziarninowania. Miód manuka zawiera również potas, fosfor, magnez, wapń, mangan, cynk, żelazo oraz witaminy B1, B2, B6, B12, kwas foliowy, kwas pantotenowy i biotynę.

Activon Tube wzmaga dyfuzję płynów w tkankach, dzięki czemu nie dopuszcza do zjawiska maceracji rany. Z głębszych warstw tkanek usuwane są toksyny bakteryjne.

Cechy produktu:

  • 100% mód manuka,
  • antyseptyczny,
  • do leczenia przewlekłych ran,
  • także w zespole stopy cukrzycowej,
  • wspomaga oczyszczanie się rany,
  • tworzy optymalne środowisko dla gojenia się ran,
  • silne działanie bakteriobójcze,
  • nie wywołuje alergii.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.