Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Wyprzedaż

Wszystkie produkty w promocji

Bestsellery

Wszystkie bestsellery
Obniżona cena! Pessar tandem

Dr. Arabin - pessar tandem

Oszczędzasz: 5,12 zł 318,88 zł brutto
324,00 zł

Pessar tandem - stosowany jest przy poważnych problemach wypadania macicy i pochwy oraz nietrzymanie moczu w przypadkach, gdy pojedynczy pessar kostkowy nie jest w stanie się utrzymać.

Stan
Nowy produkt
Rozmiar
Rozmiar drugiej kostki
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Pessar tandem - UWAGA czas oczekiwania na dostawę produktu wynosi do 30 dni.

Perforowany pessar tandem z guzikiem w środku. Wykonywany jest na specjalne zamówienie z połączenia dwóch pessarów kostkowych o różnych rozmiarach. Przeznaczony dla kobiet z problemem wypadania pochwy i macicy, oraz nietrzymaniem moczu.

  • Perforacja poprawia przyleganie pessara i zapewnia przepływ powietrza
  • Łagodne, zaokrąglone krawędzie nie powodują dyskomfortu i ryzyka zranienia
  • Solidne mocowany sznurek ułatwia wyciąganie pessara

Wskazania:

Przeznaczony jest dla kobiet ze znacznym obniżeniem lub wypadaniem pochwy i macicy 3 i 4 stopnia lub całkowitym wypadaniem pochwy. Stosowany jest również jako rozwiązanie na wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Zastosowanie:

Pessar tandem wykorzystywany jest w sytuacji, gdy pojedynczy typ pessara nie jest w stanie się utrzymać. Analogicznie jak w przypadku pessara kostkowego, efekt przylegania jest uzyskiwany dzięki podciśnieniu. Górna kostka odpowiedzialna jest za mocowanie i przyleganie pessara, dolna stanowi wsparcie dla cewki moczowej. Rozmiar kostek powinien być tak dobrany, by pessar nie zmieniał swojej pozycji w czasie ruchu, parcia czy kaszlu, a jednocześnie nie uciskał pęcherza lub jelita.

Pessar, po uprzednim instruktażu, przeznaczony jest do samodzielnego stosowania. Powinien być wyjmowany na noc i ponownie wkładany rano, co pozwala na regenerację tkanek pochwy. Stosowanie żelu lub kremu znacząco ułatwia proces i poprawia komfort użytkowania, Dobrze dopasowany pessar nie powinien powodować żadnych dolegliwości.

Działania uboczne:

W przypadku wyrwania sznurka z mocowania, pessar powinien być wyjęty przez lekarza w ciągu kilku dni. Dłuższe pozostawianie pessara w pochwie grozi powstaniem stanów zapalnych i odleżyn.

Przechowywanie i pielęgnacja:

Pessar tandem należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Myć pod ciepłą, bieżącą wodą bez używania środków dezynfekujących. W przypadku stosowania żelów nawilżających koniecznie zwrócić uwagę na skład pod kątem ewentualnych alergenów.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu (zwane również inkontynencją lub NTM) – jest objawem niekontrolowanego wydalania moczu, dotykającym nawet co drugą kobietę po okresie menopauzy na świecie. Już na wstępie warto zaznaczyć, że samo w sobie nie stanowi schorzenia, ale jego występowanie może wskazywać na szereg chorób i w żadnym wypadku nie powinno być ignorowane. Jego przyczyny mogą mieć różnorakie podłoże, tak fizjologiczne jak i psychiczne, ale jego najczęściej występującą formą jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Objawia się ono przeważnie podczas wysiłku fizycznego, ale występuje również podczas kichania, śmiechu czy kaszlu, dotkliwie utrudniając codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi. Nie bez wpływu na jego częstotliwość pozostają otyłość, oraz porody. Obniżenie narządu rodnego (wypadanie macicy i wypadanie pochwy) zaburza naturalne usytuowanie pęcherza moczowego i cewki, co bezpośrednio przekłada się na powstanie problemu.

Dolegliwość ta, w zależności od przyczyn, doczekała się wielu skutecznych metod leczenia, takich jak pessaroterapia, czy rozwiązania operacyjne lub farmakologiczne. W większości przypadków dolegliwość ustępuje po wyeliminowaniu bezpośredniej przyczyny. W codziennym radzeniu sobie z problemem, nieocenioną pomocą jest bielizna chłonna w formie wkładek urologicznych i pieluchomajtek pozwalających aktywnie funkcjonować, mimo niedogodności.

Nietrzymanie moczu jest problemem częstszym niż się powszechnie wydaje, głównie dlatego, że nadal pozostaje tematem wstydliwym, o którym rzadko się rozmawia. Tymczasem nawet 30% kobiet do 39 roku życia mogła mieć z nim epizodyczną styczność. Mówiąc o inkontynencji najczęściej myślimy o osobach starszych lub obłożnie chorych. W rezultacie większość osób dotkniętych NTM bagatelizuje problem, unikając go nawet w gabinecie lekarskim.

Polecane produkty do pessara to:

  • KLY - Butelka 250 ml - Żel nawilżający - Lubrykant
  • Mydło do mycia pessarów - Abena Liquid Soap 500 ml

Zawartość opakowania:

  • Pessar tandem
  • Instrukcja

Uwaga:

Czas oczekiwania na dostawę wynosi do 30 dni.

Pliki do pobrania

Instrukcja - pessar tandem

Wskazania, rozmiary i stosowanie pessara tandem.

Pliki do pobrania (1M)

Specyfikacja produktu

Zastosowanie
Wypadanie macicy
Materiał wykonania
Silikon medyczny
Kraj produkcji
Niemcy

Inni wybrali też do tego produktu:

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.