Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Wyprzedaż

Wszystkie produkty w promocji

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Sonda dopochwowa PERISPHERA - profil H pozłacana

23.01.03.36
162,00 zł brutto
Sonda dopochwowa z 4 elektrodami, do leczenia nietrzymania moczu za pomocą elektrycznej stymulacji elektrycznej lub EMG biofeedback.
Stan
Nowy produkt
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Sonda dopochwowa PERISPHERA - profil H pozłacana

Sonda dopochwowa z 4 elektrodami, do leczenia nietrzymania moczu za pomocą elektrycznej stymulacji elektrycznej lub EMG biofeedback. Może być używana zarówno przez specjalistę zajmującego się reedukacją w zakresie nietrzymania moczu lub bezpośrednio przez pacjentkę do użytku domowego.

Sonda charakteryzuje się podwójnym obwodem, składającym się z 4 elektrod rozmieszczonych promieniście, które są przeznaczone do przechwytywania dwóch gałęzi (lewej i prawej) mięśnia łonowo-guzicznego oddzielnie.

Zaletą sondy jest możliwość leczenia dwóch gałęzi mięśnia łonowo-guzicznego asymetrycznie i niezależnie, ale jednocześnie za pomocą 2 kanałów elektrostymulacji lub 2 kanałów EMG biofeedback (w przypadku asymetrii mięśni wynikającej z episiotomii)

Elektrody sondy PERISPHERA®-H są idealnie dopasowane do jamy pochwy w stanie spoczynku, która charakteryzuje się profilem "H". Na stronie dwie pary elektrod, które przecinają lewą i prawą gałąź mięśnia mięśnia łonowo-guzicznego umożliwiają oddzielne rozpoznawanie potencjału czynnościowego potencjału czynnościowego (EMG) wytwarzanego przez każdą z dwóch gałęzi w fazie w fazie skurczu, co dostarcza rehabilitantowi obiektywnych informacji o stanie mięśni dna miednicy.

Elektrostymulacja

Musi być stosowany jako część składowa certyfikowanego sprzętu elektromedycznego, dostarczającego symetryczne, dwufazowe impulsy (zerowa wartość średnia). Charakteryzuje się podwójnym obwód stymulacyjny, z 4 promieniście rozmieszczonymi elektrodami, przeznaczony jest do oddzielnego przechwytywania dwóch gałęzi(lewą i prawą) mięśnia łonowo-guzicznego. Oferuje on możliwość leczenia, za pomocą 2 kanałów elektrostymulacji, dwóch gałęzi mięśnia łonowo-guzicznej, jednocześnie, ale z różnymi (w przypadku asymetrii mięśniowej dla skutków episiotomii).

Biofeedback

Jako alternatywa dla stymulacji elektrycznej, może być stosowany do biofeedbacku krocza, jeśli jest podłączony do urządzeniem elektromedycznym odpowiednim do wykrywania i wyświetlania sygnałów powierzchniowego EMG (sEMG). Umożliwia on jednoczesne wykrywanie 2 sygnałów EMG (Electro-Mio-Graphs) sygnałów generowanych przez skurcz dwóch gałęzi mięśnia łonowo-guzicznego. Ponieważ detekcja elektromiograficzna zazwyczaj wymaga również elektrody referencyjnej, konieczne jest umieszczenie przezskórnej elektrody samoprzylepnej na zewnętrznej powierzchni skóry, najlepiej w miejscu wyrostka kostnego (np.: grzebień biodrowy).

Pozycja do stosowania

Urządzenie jest odpowiednie do leczenia pacjenta w pozycji leżącej, a jego specjalna konstrukcja, oprócz zapewnienia doskonałego anatomicznego dopasowania do ścian pochwy, pozwala na łatwe wkładanie i wygodne utrzymywanie przez pacjentkę.

Specyfikacja

 • Materiały mające kontakt z pacjentem: ABS/PC + złoto. Technika galwanizacji bez niklu. Nie zawiera lateksu.
 • Wymiary: Średnica max. 26 mm, Długość całkowita 120 mm., Długość wprowadzana 60 mm.
 • Masa: 13 g.
 • Powierzchnia elektrod: 3,2 cm2
 • Użycie osobiste: Może być używany przez 60 sesji przez tego samego pacjenta (nie może być używany przez wielu pacjentów).
 • Użycie łączone: Może być używany z dowolnym elektromedycznym (z oznakowaniem CE) wyposażonym w przewody zakończone wtyczką 2 mm, pod warunkiem, że jest on w stanie dostarczać impulsów dwufazowych o zerowej wartości średniej 

Cechy produktu:

 • Biofeedback/Elektrostymulacja
 • Dopasowane do jamy pochwy w stanie spoczynku
 • Podwójny obwód
 • 4 elektrody rozmieszczone promieniście
 • Aż 60 sesji użytkowania

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.