Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Kategorie

Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Wyprzedaż

Wszystkie produkty w promocji

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Oxivir Plus – preparat myjąco-dezynfekujący do nieinwazyjnych urządzeń medycznych oraz powierzchni nieporowatych 5 l

50.01.02.67
171,16 zł brutto

Oxivir Plus jest preparatem przeznaczonym do mycia i przeprowadzania bezpiecznej dezynfekcji. Jest to preparat uniwersalny, który może być stosowany do każdego rodzaju powierzchni.

Stan
Nowy produkt
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Dostępne metody płatnośći

Dostępne metody płatnośći

Oxivir Plus – preparat myjąco-dezynfekujący do nieinwazyjnych urządzeń medycznych oraz powierzchni nieporowatych 5 l

Oxivir Plus jest preparatem przeznaczonym do mycia i przeprowadzania bezpiecznej dezynfekcji. Jest to preparat uniwersalny, który może być stosowany do każdego rodzaju powierzchni. Stosuje się go także do powierzchni wrażliwych na działanie alkoholi. Dezynfektant ten ma szerokie spektrum działania, obejmujące także spory bakterii. Działanie Oxivir Plus potwierdziły badania z obciążeniem biologicznym. Opatentowana formuła została stworzona w oparciu o innowacyjną technologię nadtlenku wodoru AHP (Accelerated Hydrogen Peroxide: Przyśpieszony Nadtlenek Wodoru). Efektem jest skuteczne unicestwianie między innymi patogenów alarmowych takich jak MRSA Hepatitis C, Rotawirus, Norowirus, Pseudomonas aeruginosa, Aspergillus niger czy Clostridium diffcile.

Oxivir jest środkiem doskonale nadającym się do codziennego użytku w przestrzeniach wysokiego ryzyka w środowisku szpitalnym oraz do szczególnych funkcji, na przykład wobec ognisk zakażeń, usuwania zanieczyszczeń organicznych i likwidowanie biofilmu.

Formuła składająca się z nadtlenku wodoru, środków powierzchniowo czynnych i środków zwilżających, redukuje zawartość metali. Zmiękcza wodę i niweluje napięcie powierzchniowe, dzięki czemu zwiększona jest skuteczność penetracji zanieczyszczeń organicznych. Stosowanie preparatu Oxivir Plus powoduje także odkamienianie powierzchni bez pozostawiania smug.

Środek cechuje się kompatybilnością z powierzchniami odpornymi na wodę i kwasy (np. akryl, ABS, pleksiglas, stal nierdzewna, powłoka lakiernicza). Certyfikat WoolSafe gwarantuje bezpieczeństwo w stosowaniu dla wykładzin i tapicerek. Nie ma ryzyka, że po użyciu preparatu powierzchnia odbarwi się. Aktywne składniki Oxivir Plus są biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska.

Preparat Oxivir Plus jest całkowicie bezpieczny zarówno dla personelu jak i dla pacjentów, ponieważ nie zawiera żadnych substancji zapachowych i barwiących, nie zawiera lotnych związków organicznych. Roztwory robocze użyte do produkcji preparatu nie podrażniają dróg oddechowych. Do pracy z preparatem Oxivir Plus nie potrzebne są środki ochrony indywidualnej, takie jak rękawice, maski lub gogle.

Zastosowanie preparatu jest bardzo uniwersalne, dzięki czemu ogranicza się konieczność zakupu wielu produktów dezynfekcyjnych do poszczególnych powierzchni i przedmiotów. To ogranicza także niebezpieczeństwo pomyłki ze strony personelu medycznego przy dobieraniu i preparowaniu roztworów. Środek Oxivir Plus może posłużyć do mycia podłóg, ścian, mebli, sprzętów, wszelkiego wyposażenia szpitalnego wykonanego z tworzyw wrażliwych takich jak szkło, guma i tworzywa sztuczne. Preparat jest bardzo skuteczny również przy unieszkodliwianiu zanieczyszczeń organicznych (krew i wydzieliny). Oxivir Plus zastąpi wiele innych środków.

Cechy produktu:

 • bezpieczny dla pacjentów i personelu,
 • uniwersalne przeznaczenie – jeden środek do wielu zadań,
 • szybki w przygotowaniu,
 • praca z roztworem Oxivir Plus nie wymaga środków ochrony osobistej (masek, rękawic),
 • biodegradowalne składniki – preparat przyjazny dla środowiska,
 • nie odkłada się na powierzchniach, co zapobiega narastaniu oporności bakterii,
 • preparat do stosowania także obić materiałowych, tapicerek,
 • ekonomiczne opakowanie 5 l.

Sposób użytkowania:

Odmierzyć odpowiednią ilość preparatu zgodnie i oczekiwanym stężeniem roztworu, dodać go do odmierzonej ilości wody i rozmieszać. Środek jest od razu gotowy do użycia.

 • Ważne, by substancję dodawać do przygotowanej wcześniej wody, nie odwrotnie. Do sporządzania roztworu należy zastosować środki ochronne – maseczkę i rękawice ochronne.

Roztwór można przygotować przy pomocy automatycznej pompy dozującej QFM R-Gab High Flow prod. Diversey do chemicznych preparatów stężonych z kanistrów.

Powierzchnie przeznaczone do dezynfekcji należy czyścić przy pomocy mopów i ścierek nasączonych roztworem środka Oxivir Plus. Po oczyszczeniu powierzchni należy odczekać określony czas. Dezynfekcja dużych powierzchni powinna być przeprowadzana metodą dwuwiaderkową. Po zakończeniu dezynfekcji, jeśli zachodzi taka potrzeba, można spłukać.

Roztwór można używać do małych powierzchni za pomocą butelki z końcówką spieniającą. W takim zastosowaniu należy nanieść preparat za pomocą natrysku na oczyszczaną powierzchnię i za pomocą czystej, suchej ścierki rozprowadzić równomiernie. Pozostawić na wymagany czas. Jeśli zachodzi taka potrzeba – spłukać powierzchnię i pozostawić do wyschnięcia.

Skuteczność mikrobójcza:

Norma ENmikroorganizmystężenieczas kontaktuwarunki
EN 14476poliowirus
poliowirus
adenowirus
adenowirus
3,0%
1,5%
2,5%
1,0%
5 min.
5 min.
5 min.
5 min.
Brudne
Czyste
Brudne
Czyste
EN 13624candida albicans,
aspergillus niger
3,5%15 min.Brudne
EN 13727staphylococcus aureus,
enterococcus hirae,
pseudomonas aeruginosa,
MRSA
2,5%5 min.Brudne
EN 14348mycobacterium terrae3,5%15 min.Czyste
EN 13704clostridium difficile15,0%10 min.Czyste

Rekomendowane stężenie do czystych i brudnych powierzchni 3,5% w czasie 15 minut.

Rekomendowane stężenie do dezaktywacji Clostridium difficle 15% w 10 minut.

Skład produktu:

Nadtlenek wodoru, kwas salicylowy, substancje powierzchniowo czynne.

Certyfikaty i atesty:

 • Pozwolenie Urzędu Rejestracji PL, WM i PB na obrót produktem biobójczym nr 5075/12
 • Aktywne składniki spełniają wymogi Europejskiej Dyrektywy Produktów Biobójczych 98/8/WE
 • Dla obszaru medycznego, produkt był testowany wyłącznie zgodnie z normą europejską EN 14885.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.