Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Dezynfekcja powierzchni

Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

On sale

All sale products

Bestsellery

Wszystkie bestsellery

Taski Sprint Degerm do dezynfekcji powierzchni 1 l

10.03.08.05
53,38 zł brutto

Taski Sprint Degerm to nowoczesny i bardzo skuteczny preparat do mycia i dezynfekcji powierzchni oraz wyposażenia pomieszczeń.

Stan
Nowy produkt
Produkt dostępny w magazynie

Udostępnij

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Fragment metod płatności, którymi możesz zapłacić!

Taski Sprint Degerm do dezynfekcji powierzchni 1 l

Taski Sprint Degerm to nowoczesny i bardzo skuteczny preparat do mycia i dezynfekcji powierzchni oraz wyposażenia pomieszczeń. Ma neutralny zapach, jest łatwy w zastosowaniu i wykazuje wysoką skuteczność mikrobójczą przy niewielkich stężeniach roztworu roboczego. Preparat działa w krótkim czasie. Środek Taski Sprint Degerm służy do jednofazowego mycia i dezynfekcji. Ogranicza to koszty dotyczące zaopatrzenia w różne preparaty do mycia i dezynfekcji.

Preparat Taski Sprint Degerm jest idealny do podłóg, ścian, sprzętów medycznych, wyposażenia placówek medycznych, łóżek i wózków. Można nim czyścić wszystkie powierzchnie zmywalne, także te wrażliwe na działanie alkoholi (tworzywa sztuczne, guma, szkło). Formuła preparatu została opracowana w oparciu o związki czwartorzędowe najnowszej generacji. W składzie nie ma aldehydów, fenoli ani alkoholi. Preparat ma szerokie spektrum działania. Jest grzybobójczy, wirusobójczy i bakteriobójczy (w tym Tbc). Skuteczne działanie uzyskujemy przy niski stężeniu roztworu roboczego i w krótkim czasie – 0,2% i w ciągu 5 minut. Działanie bakteriobójcze i grzybobójcze w warunkach brudnych osiągane jest w 5 minut.

Taski Sprint Degerm nie posiada w swoim składzie lotnych substancji aktywnych, a jego zapach jest całkowicie neutralny. Dzięki temu może być bez przeszkód stosowany w obecności pacjentów i personelu medycznego. Doskonale sprawdzi się na oddziałach noworodkowych i dziecięcych. Środek wykazuje szeroką kompatybilność materiałową, co umożliwia uniwersalne zastosowanie na wszystkich powierzchniach i w każdej przestrzeni. Istnieje możliwość dozowania preparatu przy pomocy automatów dozujących QFMR-Gab High Flow. Przygotowanie roztworu o stężeniu 0,2% należy spreparować dodając 2 ml preparatu na każdy 1 litr wody. Opakowanie 1 l. produktu Taski Sprint Degerm wystarcza do przygotowania 500 litrów roztworu roboczego.

Cechy produktu:

  • uniwersalne zastosowanie,
  • szybki i wydajny w przygotowaniu,
  • bakteriobójczy,
  • grzybobójczy,
  • wirusobójczy,
  • wysoka skuteczność przy niskim stężeniu (0,2%),
  • opakowanie 1 l,
  • jedno opakowanie wystarcza do przygotowania 500 litrów roztworu roboczego,
  • krótki czas działania – 5 minut.

Sposób zastosowania:

Odmierzyć odpowiednią ilość preparatu zgodnie z tabelą stężeń i dodać do odmierzonej wcześniej ilości wody. Po rozmieszaniu roztwór jest gotowy do użycia. Należy pamiętać, by substancja zawsze była dodawana do przygotowanej uprzednio wody, nigdy odwrotnie. Do przygotowania roztworu należy zastosować środki ochrony indywidualnej – rękawice oraz maseczkę ochronną.

Stosując roztwór z wiadra na dużych powierzchniach należy dokładnie zmywać przy pomocy nasączonych roztworem mopów lub ścierek. Po rozprowadzeniu roztworu należy odczekać wymagany czas. Dezynfekcja dużych powierzchni powyższy sposób powinna być przeprowadzana metodą dwuwiaderkową. Po zakończonym procesie dezynfekcji należy koniecznie spłukać powierzchnie.

Stosując roztwór z butelki wyposażonej w końcówkę spieniającą należy zaaplikować roztwór na dezynfekowaną powierzchnię. Następnie rozprowadzić równomiernie za pomocą czystej suchej ściereczki. Pozostawić przez wymagany czas do wyschnięcia. Spłukać jeśli zachodzi taka konieczność.

Skuteczność mikrobójcza:

Bieżąca dezynfekcja powierzchni w służbie zdrowia: bakterie i grzyby 0,2% 5 minut.

DziałanieNorma/ warunkiMikroorganizmyStężenieCzas kontaktu
BakterieEN 1276 brudnePseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Enterococcus hirae, Escherechia coli0,2%5 minut
EN 13727 czyste/ brudnePseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Enterococcus hirae, Escherechia coli, Staphylococcus aureus MRSA0,5%15 minut
EN 13623 czyste/ brudneLegionella pneumophilia0,5%15 minut
EN 13697 brudnePseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Enterococcus hirae, Escherechia coli0,5%5 minut
EN 1276 brudneSalmonella enterica0,5%5 minut
EN 1276 brudneListeria monocytogenes0,25%5 minut
GrzybyEN 13624 czyste/ brudneCandidia albicans0,5%15 minut
EN 13697 brudneCandidia albicans0,5%5 minut
EN 13697 brudneAspergilius niger6%5 minut
EN 1650 brudneCandidia albicans0,2%5 minut
EN 1650 brudneAspergilius niger2%5 minut
WirusyEN 14476 czysteAdenowirus2%30 minut
EN 14476 czysteAdenowirus1%60 minut
DVV/RKI czysteVaccinia wirus0,5%15 minut
DVV/RKI czysteVaccinia wirus1%5 minut
DVV/RKI czysteBVDV0,5%15 minut
DVV/RKI czysteBVDV1,5%5 minut
DVV/RKI czysteRotawirus0,5%5 minut
EN 14476 czyste/ brudneNorowirus3%15 minut
PrątkiEN 14348 czysteMycobacterium avium0,5%15 minut
EN 14348 czysteMycobacterium terre0,5%15 minut

Certyfikaty i atesty:

Pozwolenie Urzędu Rejestracji PL. WM i PB na obrót produktem biobójczym nr 3544/08.

Skład produktu:

100 g preparatu zawiera jako substancje aktywne: czwartorzędowe związki amoniowe, chlorki, kationowe środki powierzchniowo czynne 5-15%, niejonowe środki powierzchniowo czynne 5-15%.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej opinii.