Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.


Podpaska kontra wkładka. Czym różni się wkładka urologiczna od podpaski menstruacyjnej?

Podpaska kontra wkładka. Czym różni się wkładka urologiczna od podpaski menstruacyjnej?

Podpaska kontra wkładka. Czym różni się wkładka urologiczna od podpaski menstruacyjnej?

Nietrzymanie moczu jest dla wielu kobiet tematem wstydliwym, kłopotliwym. Nagła panika na myśl o kichnięciu? Wyjściu na siłownię? Czy nawet na wyjście z przyjaciółkami na kawę? Obawa, że wybuch śmiechu skończy się „niespodzianką” w postaci mokrego incydentu. To tylko niektóre z wielu lęków, jakie towarzyszą nam kobietom cierpiącym na to schorzenie. Zdrowie intymne jest bardzo ważne, dlatego warto stosować sprawdzone i bezpieczne produkty. Istnieje wiele sposobów, by problem ten zminimalizować i zapewnić sobie pełen komfort. Dlatego warto o higienie intymnej rozmawiać nie tylko w gabinecie ginekologicznym. Warto skorzystać z porady lekarza ginekologa, aby zaproponował odpowiednie rozwiązanie. Nie czekaj ! Nie wstydź się !

Odpowiednie produkty higieniczne pozwalają zachować komfort życia. Jednak pamiętaj, że konsultacja lekarska jest bardzo ważna i może mieć pozytywny wpływ na twoje normalne funkcjonowanie. Kobiety powinny być uświadamiane, jak ogromne znaczenie ma to jak dbamy o intymne strefy naszego ciała, jakich kosmetyków powinniśmy używać do tego celu, oraz po jakie artykuły higieniczne sięgać.

Wkładkę urologiczną i podpaskę łączy zdolność wchłaniania, ale jest to inny rodzaj cieczy. Krew jest gęsta i nie wycieka w sposób gwałtowny jak przy nietrzymaniu moczu. Przy lekkiej inkontynencji lub kropelkowej asekuracyjnie zwykła podpaska, może nam pomóc, jednak przy bardziej nasilonym problemie nietrzymanie moczu jedynym rozwiązaniem zabezpieczenia jest wkładka urologiczna.

Podpaski to tradycyjny środek higieniczny. Używany przez kobiety stosowany powinien być w czasie menstruacji. Jest to kawałek mechanicznie ściśniętej sprasowanej waty. Chłonne wnętrze obudowane jest materiałem, który pomaga przy wchłanianiu się krwi i zabezpiecza przed przeciekaniem jej na zewnątrz. Różnią się kształtem, rozmiarem, oraz stopniem chłonności.

Podpaski to łatwy sposób użytkowania, dlatego chętnie sięga po nie wiele dziewcząt, zaczynających miesiączkować, aby zachować ochronę.

Każda kobieta posiada własne preferencje. Jest wiele rodzajów podpasek – cienkie, grube, pachnące, bezzapachowe, ze skrzydełkami lub bez nich, oraz o różnym stopniu chłonności. Cienkie podpaski nie odznaczają się pod ubraniami, natomiast podpaski ze skrzydełkami polecanie są szczególnie osobom aktywnym. Chłonność podpaski uwarunkowania jest obfitością miesiączki. Podczas dni z obfitym krwawieniem należy wybierać wyższą chłonność podpaski, a gdy okres się już kończy można stosować mniejsze podpaski.

Wkładki urologiczne to artykuły higieniczne na nietrzymanie moczu. Głównym zadaniem tych wkładek jest absorbowanie moczu, który wydobywa się z dróg moczowych w niekontrolowany sposób. Zapewniają doskonałą ochronę. Anatomiczny kształt nie ogranicza swobody ruchów co sprawdza się doskonale w przypadku osób aktywnych. Wkładki posiadają różny stopień redukcji zapachu oraz chłonności. Minimalizują dyskomfort, który wiąże się z dolegliwością nietrzymania moczu. Zaprojektowane są tak aby dać pełen komfort i dyskrecję. We wnętrzu znajduje się specjalny wkład, który pochłania wilgoć i niweluje nieprzyjemny zapach. Daje to kobietą wygodę w ciągu dnia, ale i w nocy. Wkładki urologiczne to odpowiedni wybór w przypadku nietrzymania moczu w stopniu lekkim lub średni. Gdy stopień jest bardziej zaawansowany wtedy należy stosować majtki chłonne lub pieluchomajtki. Nie powinno się zastępować specjalistycznych wkładek zwykłą podpaską, ponieważ nie posiada ona wystarczającej chłonności i nie pochłania nieprzyjemnych zapachów.

Zaleta wkładów anatomicznych jest sposób działania na mocz, ponieważ pochłaniają mocz błyskawicznie, wiążąc go z dala od skóry. System zabezpieczeń takich jak boczne zakładki zapobiega wyciekom moczu co stanowi bezpieczeństwo. Podpaski w tym przypadku się nie sprawdzają, ponieważ pod wpływem większej ilości moczu, może się odkształcić co powoduje brak ochrony ale i dodatkowe niewygody.

Wkładka urologiczna potocznie nazywana jest podpaską na nietrzymanie moczu. Kolejnym wyróżnikiem jest neutralizacja nieprzyjemnych zapachów moczu. Superabsorbent użyty we wkładkach niweluje nieprzyjemny zapach i nie dopuszcza do namnażania się bakterii.

Osoby borykające się z problemem nietrzymania moczu często wycofują się z życia społecznego obawiając się że problem z którym się borykają „wyjdzie na jaw” np. wyczuwalna będzie woń amoniaku, pojawiająca się przy popuszczaniu moczu bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Podsumowując wkładki urologiczne są podobne do podpasek, ale różni je wewnętrzna budowa. Specjalistyczne wkładki wyróżnia znacznie większa chłonność produktu niż w przypadku tradycyjnej podpaski. Specjalne wypełnienie pochłania znacznie więcej płynu i zatrzymuje tą wilgoć w środku dając komfort suchości. Natomiast tradycyjne podpaski sprawdzają się lepiej w przypadku pochłaniania gęstszej wydzieliny menstruacyjnej. W przypadku nietrzymania moczu mogą przeciekać, powodując znaczny dyskomfort. Może to doprowadzić do podrażnienia skóry, ale również do infekcji układu moczowo- płciowego.

Właściwości wkładek urologicznych Seni Lady:


LINK DO PRODUKTU

 • Zapobiega przeciekaniu – dzięki bocznym osłonkom wilgoć nie wydostaje się na zewnątrz
 • Zwiększenie wrażenia suchości – specjalna włóknina rozprowadzająca Extra Dry System, która znajduje się we wkładzie chłonnym umożliwia szybsze rozprowadzenie wilgoci dając uczucie suchości.
 • Niwelowanie powstawania podrażnień – specjalistyczna struktura warstwy zewnętrznej usprawnia przepływ powietrza, przy jednoczesnym nieprzepuszczaniu cieczy. Dzięki temu skóra może oddychać, a co za tym idzie powstaje mniej podrażnień.
 • Niwelowanie nieprzyjemnego zapachu moczu – superabsorbent użyty we wkładkach, obok silnych właściwości chłonnych, posiada również właściwości antybakteryjne, dzięki czemu redukuje rozwój bakterii, które odpowiadają za nieprzyjemny zapach.
 • Dopasowanie do ciała – anatomiczny kształt wkładki dopasowuje się do ciała dzięki czemu ryzyko otarć mechanicznych jest mniejsze
 • Zachowanie dyskrecji i wygody – wkładki idealnie dopasowują się do ciała i są niewyczuwalne przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu chłonności.
 • Wysoki komfort użytkowania – miękka, delikatna włóknina daje poczucie dużej wygody podczas korzystania z wkładu.
 • Małe ryzyko powstawania reakcji alergicznych – wkładki Seni Lady zamiast lateksu posiadaja elementy z elastycznej przędzy. Pozwala to na zmniejszenie ryzyka wystąpienia uczulenia skórnego. Wkładki urologiczne poddane zostały niezależnym testom dermatologicznym.

 

Tradycyjne podpaski :

 • Poczucie wilgoci wchłonięcie moczu jest szybkie, ale wilgoć wraca pod naciskiem. Powierzchnia podpaski pozostaje wilgotna, nieprzyjemna w dotyku, a skóra narażona jest na stały kontakt z czynnikami drażniącymi.
 • Krótkotrwała świeżość przy podpaskach odczuwamy niższą chłonność co zmusza nas do częstej wymiany co obniża poczucie dyskrecji i komfort.
 • Pojawia się nieprzyjemny zapach moczu – podpaski menstruacyjne nie posiadają właściwości niwelowania zapachu moczu.
 • Złe dopasowanie do ciała – zwilgotniała od moczu podpaska odkształca się, a we wkładzie mogą pojawiać się grudki.
 • Brak zabezpieczeń dodatkowych – podpaski menstruacyjne nie posiadają dodatkowej ochrony przed wyciekaniem, ponieważ nie są przystosowane do wchłaniania moczu. Nie pozwala to zachować kobiecie uczucia suchości i komfortu.

 

Podczas wyboru odpowiedniej podpaski czy wkładki urologicznej, pierwsze na co zwracamy uwagę to stopień chłonności danego produktu, aby odpowiednio dopasować do naszych potrzeb. Przy wyborze odpowiedniej chłonności często decydujemy się wybrać produkty o większej chłonności, niż wymaga tego problem. Jest to niekorzystne pod względem ekonomicznym ale i zdrowotnym. Łączy się to ze stresem, który dotyczy ewentualnego przeciekania. Dlatego odpowiedni wybór dostosowany do indywidualnych potrzeb jest tak ważny, aby wkładki czy też podpaski spełniały swoją funkcję.

 

Pięć stopni nietrzymania moczu:

 

 • Kropelkowe – do 50 ml  mocz wycieka w niewielkich ilościach, kilka kropelek w ciągu całego dnia. Stopień ten nietrzymania moczu wymaga najmniej chłonnych produktów np. wkładki urologiczne Seni Lady Micro, Mini, Mini Plus
 • Lekkie - 50-100ml nietrzymanie moczu pojawia się podczas kichania kaszlu, wysiłku. Produkty na ten stopień nietrzymania moczu to wkładki urologiczne Seni Lady Normal i Extra
 • Średnie – 100-200ml mocz pojawia się w niekontrolowany sposób, przy codziennych czynnościach takich jak chodzenie, uprawianie sportu. Warto skorzystać z wkładek urologicznych Seni Lady Extra Plus, Super i Plus
 • Ciężkie – 200-300ml nietrzymanie moczu występuje podczas stania. Brak kontroli nad pęcherzem. Zaleca się korzystanie z produktów takich jak majtki chłonne Seni Active Plus, pieluchy anatomiczne San Seni Uni, Maxi i Plus, pieluchomajtki Super Seni Plus i Trio; pieluchomajtki z regulowanym pasem biodrowym Seni Optima Plus
 • Bardzo ciężkie – powyżej 300ml jest to najcięższy stopień nietrzymania moczu , wiąże się często z nietrzymaniem kału. Często tyczy się to osób obłożnie chorych i leżących.

Stopień nietrzymania moczu określony jest intuicyjnie, na podstawie ilości moczu wydalanego w sposób niekontrolowany przez cztery godziny. Częste popuszczanie zakłada, że problem jest poważniejszy, czyli prawdopodobnie jest to stopień średni. Skuteczniejszym sposobem na sprawdzenie stopnia nietrzymania moczu jest założenie dzienniczka mikcji. Poniżej znajduje się przykład obliczeń.

Ilość przyjętych płynów

200ml

ilość oddanych płynów (zazwyczaj 80%)

80% z 2000ml = 1600ml

oddanie moczu w toalecie (ok.200ml)

5x 200ml

nietrzymanie moczu

1600ml-1000ml=600ml (24h)

średnia w ciągu 4 godzin

600ml / 6= 100ml co 4h

 

Wkładki urologiczne zapewniają komfort fizyczny, ale przede wszystkim psychiczny. Pozwalają bezpiecznie i bez większych niedogodności przetrwać czas powrotu do zdrowia, można skoncentrować się dzięki nim na aktywnościach wciągu dnia codziennego. Wkładki specjalistyczne można nosić każdego dnia, a dzięki anatomicznym kształtom idealnie dopasowują się do ciała , zapewniając dyskretną ochronę przez cały czas. Codzienność przestaje być wyzwaniem.

Wkładkę urologiczną należy mieć zawsze przy sobie. Niezależnie czy wyciek moczu to kilka kropelek czy więcej. Niewielka ilość jest źródłem podrażnienia skóry, oraz nieprzyjemnego zapachu. Powoduje to rozwój infekcji takich jak odparzenia, wysypki. Podczas wyjścia z domu warto zaopatrzyć się w specjalistyczną wkładkę dla własnego komfortu. Produkty zapakowane są w osobne opakowania, pozwala to na trzymanie produktu w higieniczny sposób przy sobie.

Mając zawsze przy sobie wkładkę unikniesz stresu związanego z wyjściem z domu, będziesz sobie mogła pozwolić na dłuższy spacer czy dodatkowe zakupy. Nie będziesz dodatkowo stresować się, gdy ucieknie Ci autobus, nie będziesz musiała przerywać konwersacji ze spotkaną przyjaciółką tylko dlatego, że poczułaś wyciek moczu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakładce Nietrzymanie moczu

https://femizone.pl/nietrzymanie-moczu