Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Produkty dla kobiet w ciąży

Produkty dla kobiet w ciąży

Powszechnie często powtarza się zdanie, że ciąża nie jest chorobą, tylko stanem fizjologicznym. To prawda, jednak nie powinna ona odrzucać faktu, że dolegliwości kobiet w ciąży są specyficzne, a co za tym idzie, wyjątkowe są także potrzeby przyszłych mam. Doskonale więc, że świadomość tego, jak powinna o siebie dbać ciężarna, się zmieniła (już nikt nie zaleca "jedzenia za dwoje" lub ograniczenia ruchu) - jednak powiedzmy sobie szczerze-ciąża jest stanem odmiennym, tak na poziomie fizjologii, jak i emocji oraz potrzeb.

Czy moje dziecko rozwija się prawidłowo?

To pytanie jest chyba największą bolączką każdej mamy i każdego taty. Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo wizyt u ginekologa mamy niewiele, a badanie USG wykonujemy zwykle 3 - potwierdzające ciąże, "połówkowe" oraz pod koniec ciąży. Jeśli mamy potrzebę monitorowania dobrostanu naszego dziecka w międzyczasie, nie jesteśmy już skazane na kosztowne wizyty w prywatnym gabinecie. Możemy taki gabinet zaaranżować w domu, kupując detektor tętna płodu lub zaopatrując się w lekki, przenośny aparat KTG przyklejany na specjalne taśmy.

Czy ja czuję się komfortowo?

W ciąży nie możemy brać wielu leków i poddawać się wszystkim zabiegom. Na szczęście większość typowych dolegliwości kobiet w ciąży zwalczymy naturalnymi sposobami. Np. mdłości, charakterystyczne szczególnie dla początkowej fazy ciąży zniweluje imbir, zgagi pojawiające się nieco później-mięta i migdały. Na inne nasze potrzeby odpowiedzą wyspecjalizowane artykuły dla kobiet w ciąży. Najważniejszą sprawą jest profilaktyka typowych dolegliwości i tak, aby zapobiec żylakom, warto w ciąży używać rajstop i pończoch uciskowych, które łagodnie "masując" nogi zapobiegają żylakom.

Czy wrócę do formy po ciąży?

Trzecie, najważniejsze pytanie przyszłych mam. Jak szybko zregeneruję organizm po ciąży? Tu znów, warto skoncentrować się na profilaktyce, nie jeść za dwoje ilościowo, ale na pewno jakościowo, dbać o odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry specjalnymi preparatami (dedykowanymi dla ciężarnych-są one wówczas bezpieczne, a jednocześnie ich formuły dbają o największą bolączkę - rozstępy). Nie przewidzimy jednak wszystkiego, na przykład konieczność rozwiązania ciąży przez cięcie cesarskie to także potrzeba odpowiedniej pielęgnacji blizny, by goiła się dobrze, a w przyszłości była jak najmniej widoczna. Tu z pomocą przychodzą plastry na bliznę po cesarskim cięciu. Są wygodne, wykonane z oddychającego materiału, zmniejszają widoczność blizny, rozjaśnia ją oraz wydajnie poprawia jej elastyczność.