Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Refundacja na pieluchomajtki

Refundacja na pieluchomajtki

Refundacja pieluchomajtek dla osób dorosłych

Refundacja umożliwia dokonanie zakupu w niższej cenie, ze względu na pokrycie kosztów przez NFZ. Osoby cierpiące z powodu nietrzymania moczu (NTM), mogą więc skorzystać z wybranych kategorii produktów, w celu zniwelowania skutków przykrej dolegliwości. Obejmują one:

  •  pieluchomajtki
  •  pieluchy anatomiczne
  •  wkłady anatomiczne
  •  majtki chłonne
  •  podkłady

 W jaki sposób uzyskać refundację?

Trzeba wykonać szereg czynności, by zyskać możliwość skorzystania z refundacji NFZ.

I. Wizyta  u lekarza

Proces uzyskania refundacji, należy rozpocząć od spotkania ze specjalistą. Gdyż ważne jest uzyskanie „Zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne”. Jest to tzw. – Część A zlecenia.

II. Udanie się do Oddziału NFZ

Jest to niezbędne, by potwierdzona została Część A zlecenia. Dodatkowo uzyskać należy Kartę zaopatrzenia comiesięcznego, Część B zlecenia. Pacjent uzyskuje więc podstawę do realizacji wniosków, przez kolejne 12 miesięcy od wystawienie karty.

III. Odbiór refundowanego asortymentu

Chcąc uzyskać refundowany produkt, należy udać się do apteki bądź też do sklepu medycznego, zabierając ze sobą dokumentację: Część A zlecenia + Część B zlecenia.

Warto zaznajomić się z materiałami prezentującymi sposoby użytkowania środków chłonnych

Formalności to nie jedyny problem

Niestety mimo tego, że od dnia 3 marca 2018 roku ustalono nowy limit ilościowy, sięgający 90 sztuk na pieluchomajtki i produkty pokrewne, pacjenci nie są zadowoleni. Ma to związek z tym, że nie odnotowano wzrostu limitu cenowego. Co to oznacza? Pacjent dokona co prawda zakupu większej ilości produktów, ale jednocześnie ich właściwości nie zaspokoją efektywnie potrzeb osób chorych na NTM. W kwocie dostępnej do dyspozycji, uda się bowiem nabyć jedynie małe wkładki anatomiczne, o stosunkowo niskiej chłonności.

Co zrobić? Skorzystaj z alternatywy!

Mając na względzie powyższe, nic dziwnego że wiele osób rozgląda się za atrakcyjnymi cenami – pieluchomajtek najwyżej jakości. Z pomocą przychodzi sklep FemiZone, który w preferencyjnych cenach pozwoli Ci nabyć sprawdzony asortyment, marek takich jak Abena czy Tena. Zapraszamy!

Netografia:

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2018/281/1
https://www.nie-pelnosprawni.pl/zdrowie/6043-od-3-marca-2018-ro%C5%9Bnie-limit-pieluchomajtek-z-60-szt-do-90-szt-na-miesi%C4%85c.html