Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Kiedy zrobić test ciążowy?

Kiedy zrobić test ciążowy?

Kiedy zrobić test ciążowy?

Przeważająca część kobiet na pewnym etapie swojego życia, zadała sobie pytanie „czy jestem w ciąży?” Z pomocą przychodzą testy ciążowe, które pozwalają wykryć hCG (gonadotropinę kosmówkową), hormon ciążowy. Biorąc pod uwagę pewne różnice występujące między poszczególnymi rodzajami testów, bazować będziemy na wyróżnikach szeroko rekomendowanego - testu ciążowego Bona. Dzięki temu dostarczymy możliwie najbardziej precyzyjne informacje.

Po ilu dniach można zrobić test ciążowy?

Osoby, którym zależy na szybkim zweryfikowaniu tego czy będą mieć dziecko, nie muszą długo czekać. Test można przeprowadzić już od 6 dnia po domniemanym zapłodnieniu, zaleca się jednak by powtórzyć go w dniu spodziewanej miesiączki-wiarygodność testu sięga wówczas 99%. Oczekiwanie na wynik, to zaś jedynie 5 minut. Zdarzyć jednak może, ze menstruacja nie wystąpi w spodziewanym terminie. Może mieć na to wpływ szereg czynników, warto więc udać się do lekarza, celem zweryfikowania przyczyn braku okresu.

Jaka pora jest najlepsza do przeprowadzenia testu ciążowego?

Zaleca się by przeprowadzić test wykorzystując poranny mocz. Dlaczego to takie ważne? Uryna jest wówczas najbardziej skoncentrowana i zawiera największą ilość wspomnianego wcześniej hormonu hCG. Opakowanie testu zawiera wszystkie niezbędne elementy, by łatwo móc się przekonać czy jesteś w ciąży (ulotka, płytka testowa, pipeta, pojemnik na mocz).

Obejrzyj materiał dotyczący wykorzystania testów ciążowych.

Kiedy test ciążowy „może się mylić” ?

Istnieje szereg czynników, które mogą mieć wpływ na zafałszowanie wyniku. Mowa tutaj m.in. o: spożywaniu zbyt dużej ilości płynów przed zrobieniem testu (hcG może nie zostać wykryte,  sztuczne lub naturalne poronienie (hcG może nadal występować w moczu), zażywanie leków mających w składzie hCG. Natomiast przyjmowanie: antybiotyków, środków przeciwbólowych, antykoncepcji doustnej czy picie alkoholu, nie ma wpływu wynik testu ciążowego.

 Gdzie kupić test ciążowy? Ile kosztuje test ciążowy?

Test ciążowy możecie Państwo znaleźć w naszym sklepie. Mnogość tego rodzaju produktów na rynku, może znacząco utrudnić podjęcie decyzji odnośnie zakupu.  Zaznajamiając się szczegółowo z ofertą dostępną na rynku, rekomendujemy test ciążowy Bona, dostępny na femiZone w preferencyjnej cenie.

 

Nie narażaj się na stres związany z niepewnością i wykonaj samodzielnie test w domu!

Bibliografia:

https://parenting.pl/jak-wykonac-test-ciazowy

https://mamotoja.pl/test-ciazowy-co-musisz-wiedziec-o-tescie-ciazowym,pierwsze-objawy-ciazy-artykul,13739,r1p1.html

http://www.edziecko.pl/przed_ciaza/1,79330,17254881,Test_ciazowy__jaki_wybrac_.html