Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Terapeutyczne właściwości rajstop

Terapeutyczne właściwości rajstop

Terapeutyczne właściwości rajstop

Rajstopy to niepozorny rodzaj garderoby, cieszący się olbrzymią popularnością wśród kobiet. Dostępne są w wielu rozmiarach, różnych paletach kolorystycznych i wzorach. Okazuje się, że noszenie rajstop może zapewnić nie tylko wygodę i komfort, stanowiąc elegancki i modny dodatek. Mogą one również pełnić funkcję prozdrowotną.

Pojęcie tzw. rajstop medycznych (leczniczych), jest w dużej mierze popularyzowane, dzięki działaniom takich firm jak Pani Teresa. Bliższe zaznajomienie się z zagadnieniem, ukazuje szerokie spektrum korzyści, wynikających z ich użytkowania. Skuteczność produktu potwierdzają testy kliniczne, a ich zalety czynią je rozwiązaniem zalecanym przez lekarzy.

Żylaki

Jak pokazują statystki, problem żylaków dotyczy głównie kobiet po 40 roku życia. Przewlekła niewydolność żylna, powstająca m.in. na skutek indywidualnych uwarunkowań i stylu życia, prowadzić może do bardzo poważnych konsekwencji. Obejmują one m.in. obrzęk limfatyczny stopy i goleni (opuchliznę tkanek spowodowaną zastojem limfy) oraz owrzodzenie żylne. Jak widać więc przypadłość ta nie powinna być bagatelizowana. Warto wspomnieć, iż sięgnięcie po leki nie musi przynieść oczekiwanej poprawy, jak mówi dr Mariusz Kózka specjalizujący się w temacie żylaków, W przypadku objawowych żylaków leczenie farmakologiczne nie spowoduje poprawy, ani ich zniknięcia

Zgoła inaczej sytuacja ma się w przypadku zastosowania rajstop leczniczych. Ich stopniowany ucisk niweluje odczucie ciężkości, puchnięcie nóg a jednocześnie poprawia krążenie. Dodatkowo rajstopy medyczne uciskowe Pani Terasa, zaleca się nosić po zabiegach chirurgicznych  przeprowadzanych na żyłach i w ramach profilaktyki przeciwzakrzepowej.

W jaki sposób zakładać rajstopy lecznicze?

Uciążliwa woń

Innym, jeszcze częstszym problemem jest nieprzyjemny zapach stóp, będący przykrą przypadłością wielu osób. Skutkiem tej dokuczliwości, jest poczucie zażenowania, wstyd a nawet unikanie kontaktów towarzyskich, w sytuacji gdy jesteśmy zobowiązani do ściągania obuwia. Zastosowanie leczniczych rajstop firmy Pani Terasa, pozwala zniwelować wspomnianą niedogodność. Ma to związek z wykorzystaniem jonów srebra (technologia Sanitazed® Silver), które hamują rozwój bakterii i grzybów, a przez to również powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

Rozwiązanie w zasięgu ręki

Trudno nie zarekomendować rajstop medycznych, przyglądając się wyróżnikom cechującym produkt. Działają one nie tylko leczniczo ale i profilaktycznie, zapobiegając powstawaniu chorób. Co więcej cechują się większą trwałością niż standardowe rajstopy. Medyczna skuteczność produktów rajstop, gwarantowana jest przy prawidłowej pielęgnacji przez okres aż 6 miesięcy. Bez względu na to czy kobieta jest w ciąży, czy też nie, bezproblemowo dobierze odpowiednich typ rajstop dopasowany do jej figury. W naszej ofercie znajdziecie Panie również przeciwżylakowo - profilaktyczne pończochy, zalecane szczególnie w przypadku długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej lub stojącej.

Odwiedź nasz sklep i dokonaj zakupu!

Bibliografia:

1. http://www.networkmagazyn.pl/uciskowa_terapia_sposob_na_smukle_i_zdrowe_nogi

2.http://www.domzdrowia.pl/artykul/skuteczne-zwalczanie-zylakow-rajstopy-i-ponczochy-przeciwzylakowe-463

3. https://portal.abczdrowie.pl/zylaki-konczyn-dolnych

4. http://www.pani-teresa.com.pl/