Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Sprawdź sposób na niepłodność!

Sprawdź sposób na niepłodność!

Skuteczny sposób na niepłodność!

Chęć posiadania dziecka to pragnienie zdecydowanej większości kobiet. Jednak według danych z 2015 roku, aż 3 miliony Polaków, ma problemy z płodnością [1]. Dla wielu par Lady Comp, okaże się być niezwykle pomocnym narzędziem.

Pisaliśmy już o zastosowaniu testów owulacyjnych, nie jest to jednak jedyny sposób służący osiągnięciu wspomnianego celu. Sporą popularnością cieszą się urządzenia Lady Comp, które ułatwiają poczęcie, wskazując optymalny czas współżycia. To co przemawia za wykorzystaniem możliwości tkwiących w urządzeniu, jest jego efektywność rozpoznawania fazy cyklu i owulacji, wynosząca aż 99,5%. Dowiesz się kiedy masz cykl owulacyjny a kiedy cykl bezowulacyjny.

Sprzęt pozwala na zdiagnozowanie nieprawidłowości, takich jak niewydolność ciałka żółtego czy cykli monofazowych. To co wyróżnia omawiany produkt, to funkcja umożliwiająca diagnostykę cyklu, czego nie zapewniają termometry owulacyjne. Komputer Lady-Comp, jest więc dedykowany parom starającym się o potomstwo. Kobietom o obniżonej płodności daje szansę na zaplanowanie z sukcesem rodziny. Wskazania komputerów cyklu odbywają się na podstawie pomiaru temperatury bazowej ciała, pobranej za pomocą specjalistycznego sensora.

Okazuje się, że wykorzystanie komputera Lady-Comp znacząco zwiększa prawdopodobieństwo poczęcia i to aż o 50%. W badaniu wzięło udział 4 011 kobiet z 9 krajów w tym z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Francji, Norwegii, Polski, USA i Meksyku [2]

Urządzenie posiada również funkcję planowania płci dziecka. Badania empiryczne wykazały, że współżycie w czasie owulacji to szansa na poczęcie dziewczynki, a współżycie kilka dni przed owulacją skutkuje urodzeniem syna. Na podstawie tego badania komputer cyklu Lady-Comp baby został wzbogacony o funkcję planowania płci dziecka, której skuteczność określono na poziomie 75%, czyli dość wysoko (w zależności od stabilności cyklu), a wynik ten został potwierdzony w badaniu z 2016 roku [2].

Komputer Lady-Comp jest też z powodzeniem wykorzystywany jako efektywna metoda antykoncepcyjna. Według badania przeprowadzonego przez producenta urządzeń, wskaźnik Pearla ukształtował się na poziomie 0,8. wynik ten jest porównywalny z poprzednimi badaniami przeprowadzonymi na Uniwersytecie w Düsseldorfie ( Bachhofer Study z 1997 roku wskazujące indeks Pearla na poziomie 0,7)[3].

Produkt posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Jednocześnie wiele kobiet (57,2%) pozbyło się uciążliwych migren, które zapewne były skutkiem wcześniejszego stosowania antykoncepcji hormonalnej [3]. Aleksandra Demiańczyk, biolog i ekspertka ds. kobiecej płodności, mówi, "Sceptykom polecam prostą kalkulację – policzyć wydatki na obecnie stosowaną antykoncepcję przez okres kilku lat. Wtedy okaże się, że komputery cyklu, które mają długoletnią żywotność – nie są takie drogie."[4].

Zobacz jak wygląda nowy model urządzenia i jak prosty jest w obsłudze!

 

Reasumując Lady-Comp posiada wiele użytecznych funkcji. Urządzenia pozwala:

wskazać optymalny moment poczęcia,

określić dni, w których jest zwiększona możliwość poczęcia chłopca lub dziewczynki,

zdiagnozować występowanie cykli bezowulacyjnych oraz niewydolność ciałka żółtego,

zidentyfikować ciążę,

poinformować urządzenie o współżyciu,

określić datę poczęcia i narodzin dziecka,

określić dzień owulacji i optymalny czas na poczęcie nawet z 6 dniowym wyprzedzeniem,

sprawdzić zapamiętane dane w urządzeniu, do 360 dni wstecz,

samodzielnie zgrać dane o cyklu na komputer (dołączony kabel USB),

stosować urządzenie jako nowoczesną antykoncepcję [2].

Jeśli jesteś zainteresowany produktem, koniecznie odwiedź nasz sklep i wybierz model dostosowany do Twoich oczekiwań.

Bibliografia:

[1] http://www.newsweek.pl/wiedza/nauka/3-mln-polakow-ma-problem-z-plodnoscia-jak-ja-leczyc-,artykuly,374795,1.html

[2] http://www.ladycomp.pl/planowanie-ciazy/problemy-z-plodnoscia

[3] http://www.ladycomp.pl/antykoncepcja/antykoncepcja-komputery-cyklu

[4] http://www.familie.pl/artykul/Cala-prawda-o-komputerach-cyklu,4022,1.html