Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka prywatności.

Pessar - Alternatywa dla operacji

Komentarzy (0)

Pessar - Alternatywa dla operacji

Pessary – alternatywa dla operacji

Nasz ostatni artykuł odpowiadał na pytanie „czym jest pessaroterapia?”, jaka jest historia tej metody terapeutycznej, oraz co na jej temat mówią lekarze. Czas żebyśmy skupili się na wyróżnikach tej kategorii produktów, które czynią z pessarów tak atrakcyjny wariant dla przedstawicielek płci żeńskiej i medyków. Stosowanie pessarów bowiem do leczenie zachowawczego statyki narządów rodnych staje się coraz bardziej powszechne[1].

Mała inwazyjność pessaroterapii

Metody małoinwazyjne nie ingerują w organizm w zbyt dużym stopniu, co nie pozostaje bez znaczenia w kontekście wyboru jednej z opcji leczenia. Stosowanie się do zaleceń ginekologa w zasadzie nie naraża pacjentki na konsekwencje. Trzeba niemniej pamiętać o należytym pielęgnowaniu pessara. Produkt nie może być użytkowany przez inne pacjentki i powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej. Instrukcje użytkowania zalecają usytuować go w szczycie pochwy, smarując wcześniej środkiem nawilżającym.

Skuteczność metody

Co sprawia, że efektywność pessaroterapii jest tak wysoka? Dzieje się to za sprawą wzmacniania mięśni, które podtrzymują wypadające narządy miednicy mniejszej. Pacjentka nieomal natychmiast może odczuć ulgę, znacząco zwiększając codzienny komfort. Dodatkowo kobieta nie jest zagrożona przyjmowaniem dużych dawek hormonów, które mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie jej organizmu. Chociaż ćwiczenia mięśni Kegla też cieszą się popularnością, należy pamiętać, że w przeciwieństwa do pessarów wymagają one konsekwencji i bycia zorganizowanym. We współczesnym świecie, gdzie brak na czasu na podstawowe aktywności, niejednokrotnie jest to problematyczne

Zaoszczędź pieniądze

Nie bez znaczenia pozostaje tez kwestia cen pessarów, które nabyć można w bardzo preferencyjnych kwotach. Co więcej bezproblemowo uda Ci się znaleźć produkt idealnie dopasowany do Twoich oczekiwań. Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą by podnieść wypadające narządy oraz zregenerować pochwę.

[1] http://blog.meringer.pl/wp-content/uploads/2017/01/Pessary-kostkowe-niedoceniana-metoda-leczenia-wypadania-narz%C4%85d%C3%B3w-rodnych.pdf

Nowe produkty

Promocje